Domy Letniskowe - czyli jak wypoczywać stylowo i z pomysłem [TOP 10]

Z racji tego, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami postanowiliśmy przygotować dziesięć wyjątkowych projektów. Postawiliśmy na tradycje rozwiązania, ale nie zabrakło też kilku rozwiązań z nowoczesnym zacięciem. Kto wie może jedna z naszych propozycji to wasz przyszły wakacyjny plan.

Dom letniskowy Hawana

ZOBACZ PROJEKT >>>

Zaczynamy z prostym, estetycznym i funkcjonalnym projektem. Dom zdobią drewniane okiennice, a także pergola, która tworzy piękną zieloną ścianę. Cała fasada budynku jest utrzymana w ciepłych i naturalnych barwach. W środku znajdziemy obszerny pokój dzienny, w którym wydzielono kącik jadalny, wypoczynkowy i wygodny aneks kuchenny. Znalazło się miejsce również na sypialnie oraz łazienkę.

 Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 34,65 m2

Powierzchnia dachu: 86 m2

Wysokość domu: 5 m

Dom letniskowy Amadora

ZOBACZ PROJEKT >>>

Amadora to projekt kameralnego domku letniskowego. Projekt uwzględnił drewnianą werandę, na której możemy bezproblemowo odpoczywać w upalne dni. Całość została utrzymana w jednolitej stylistyce, tak aby dobrze komponować się z naturalnym otoczeniem. Wnętrze składa się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym oraz łazienką. Projekt idealnie sprawdzi się dla tych, którzy posiadają szeroką działkę.

 Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 16,16 m2

Powierzchnia dachu: 53 m2

Wysokość domu: 4,86 m

Dom letniskowy Arizona

ZOBACZ PROJEKT >>>

Projekt Arizona to rozwiązanie dla tych, którzy chcą pełnej niezależności i bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku. Dla zmotoryzowanych znalazło się miejsce na garaż. Arizona imponuje zewnętrznym i wewnętrznym wyglądem. Dwuspadowy dach oraz drewniane okiennice urzekają prostą formą. We wnętrzu znajdziemy łazienkę, wielofunkcyjny pokój z aneksem kuchennym, z którego można wyjść na przestronny taras. Projekt łączy stal oraz drewno.

 Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 20,81 m2

Powierzchnia dachu: 89,5 m2

Wysokość domu: 5,85 m

Dom letniskowy Melilla

ZOBACZ PROJEKT >>>

Prosta forma z odrobiną nowoczesności. W ten szybki sposób można opisać projekt Melilla. Cały budynek został utrzymany w stonowanych barwach, dzięki czemu świetnie wpasuję się w każde otoczenie. Wnętrze zostało zaprojektowane w sposób funkcjonalny. Udało się znaleźć miejsce na salon z aneksem kuchennym, część sypialnianą, łazienkę, garderobę oraz pomieszczenie gospodarcze.

 Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 22,31 m2

Wysokość domu: 4,56 m

Minimalna szerokość działki: 13,52 m

Dom letniskowy Dakar

ZOBACZ PROJEKT >>>

Dakar to dom letniskowy oraz wiata, będąca przedłużeniem dwuspadowego dachu. Na tyłach budynku znajdziemy mały taras, na którym bez problemu możemy wypoczywać czy grillować. Wnętrze budynku to łazienka, spora sypialnia, pokój dzienny z aneksem kuchennym oraz kominek, sprawdzający się zwłaszcza w chłodniejsze wieczory. Projekt nie wymaga dużej powierzchni działki.

 Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 30,87 m2

Wysokość domu: 5,8 m

Minimalna szerokość działki: 16,41 m

Dom letniskowy Palmas

ZOBACZ PROJEKT >>>

Palmas to kolejny projekt domku letniskowego z nowoczesnym zacięciem. Szlachetne połączenie drewna i stali, które widoczne jest na całej fasadzie budynku. Prosta bryła idealnie dopasuję się do każdego otoczenia. W środku wydzielono salon z aneksem kuchennym, sypialnie, łazienkę  oraz garderobę. Wszystkie pomieszczenia tworzą powierzchnię, dedykowaną wypoczynkowi. Duże okna dostarczą odpowiednią ilość światła w środku budynku.

 Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 21,51 m2

Wysokość domu: 3,36 m

Minimalna szerokość działki: 13,27 m

Dom letniskowy Luizjana

ZOBACZ PROJEKT >>>

Kolejna z naszych propozycji domów letniskowych to świetna opcja dla tych, którzy cenią sobie zgrabne i przemyślane wnętrza. Z tyłu budynku znajdziemy werandę. We wnętrzu budynku znajduję się piętro do zagospodarowania według własnych potrzeb. Na parterze znajdziemy łazienkę, kuchnię oraz pokój dzienny z kominkiem. W domku możemy zarówno przebywać latem jak i zimą.

 Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 47,85 m2

Wysokość domu: 6,82 m

Minimalna szerokość działki: 13 m

Dom letniskowy Managua

ZOBACZ PROJEKT >>>

Piękny, nowoczesny projekt z elementami drewna w fasadzie budynku. Drewniana pergola świetnie sprawdzi się jako miejsce wypoczynku i ochrony przed słońcem. Możemy na niej umieścić zarówno rośliny jak i dopasowane żaluzje. Salon z aneksem kuchennym, część sypialna, łazienka, garderoba oraz pomieszczenie gospodarcze to pomieszczenia, które spełnią swój funkcjonalny charakter. Projekt można modyfikować nawet po wybudowaniu. Dom wyróżnia się prostą bryłą oraz ciekawym połączeniu materiałów. Drewno i szarości tworzą efektowną całość.

 Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 36,36 m2

Wysokość domu: 3,56 m

Minimalna szerokość działki: 15 m

Dom letniskowy Orlean 2

ZOBACZ PROJEKT >>>

Wszystkim tym, którzy szukają czegoś oryginalnego, proponujemy zapoznanie się z projektem domku letniskowego Orlean 2. Za niepowtarzalny styl projektu odpowiedzialna jest urokliwa weranda. Na poddaszu zostały rozmieszczone trzy sypialnie. Na parterze znajdziemy pokój dzienny z aneksem kuchennym oraz łazienkę. Całą przestrzeń możemy szybko ogrzać znajdującym się w domku kominkiem. Cały projekt został utrzymany w tradycyjnym duchu. Piękna i ciepła kolorystyka sprawiają, że dom będzie pięknie wyglądał w otoczeniu zieleni.

 Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 59,92 m2

Wysokość domu: 7,35 m

Minimalna szerokość działki: 15 m

Dom letniskowy Grenada

ZOBACZ PROJEKT >>>

Ostatni projekt to nowoczesny, prosty dom letniskowy z drewnianą pergolą. Czytelny i funkcjonalny układ pomieszczeń to mocny punkt projektu. Salon z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka, garderoba oraz pomieszczenie gospodarcze sprawią, że znajdziemy miejsce zarówno na najpotrzebniejsze rzeczy jak i wypoczynek. Piękne szklane okna nie tylko zapewniają odpowiedni poziom światła, ale także pozwalają cieszyć się widokiem na zewnątrz.

 Fot. Domiporta.pl

 

Powierzchnia użytkowa: 42,13 m2

Wysokość domu: 3,83 m

Minimalna szerokość działki: 16,17 m