Nieruchomości znane z polskich filmów. Ten ganek Pawlaka zna cała Polska

Wszyscy je znają z popularnych filmów, ale niewielu zdaje sobie sprawę, że te wszystkie miejsca istnieją naprawdę. Często mijamy domy, w których rozgrywała się akcja ulubionych filmów: "Seksmisji", "Killera" czy "Dnia Świra". Te miejsca istnieją naprawdę.
Dom filmowego Kargula Dom filmowego Kargula Fraczek.marcin / wikipedia

Domy Kargula i Pawlaka (Sami Swoi)

Jedną z najbardziej znanych w historii polskiej kinematografii jest produkcja "Sami Swoi". Wydaje się, że każdy Polak zna ten film na pamięć. Ale zdecydowanie nie każdy wie, gdzie znajdują się słynne domy głównych bohaterów, czyli Pawlaka i Kargula. 

Fraczek.marcin / wikipedia
Fraczek.marcin / wikipedia

Jak się okazuje, oba budynki istnieją do dzisiaj i w większości przypominają swoje filmowe kreacje. Oba budynki znajdują się we wsi Dobrzykowice w województwie dolnośląskim. 

Kadr z fillmu 'Seksmisja' Kadr z fillmu 'Seksmisja' youtube.com

Dom Jej Ekscelencji (Seksmisja)

Kolejny klasyk polskiego kina komediowego. Kultowa "Seksmisja" była nagrywana w większości na specjalnym planie filmowym. Finałowe sceny natomiast odbywały się w willi Jej Ekscelencji, poza podziemnym bunkrem, w którym działa się akcja większości filmu. 

Rezydencja, do której trafiają Maksymilian Paradys, Albert Starski i Lamia Reno (oraz chwilę później Emma Dax), znajduje się niedaleko słynnego w Łodzi lasu Ruda-Popioły, pod adresem Raduńska 19. Niestety, posiadłość obecnie znajduje się w prywatnych rękach i nie wiadomo, czy wnętrze nadal jest urządzone w stylu "późne rokokoko". 

Kadr z filmu 'Kiler' Kadr z filmu 'Kiler' youtube.com

Rezydencja Siary (Killer)

Jeden z symboli lat 90. ubiegłego wieku to niezapomniany film "Killer". Postacie i charakterystyczne bonmoty użyte w filmie do dziś są bardzo aktualne.

Jednym z miejsc, które robiło na widzach największe wrażenie, był dom jednego z antybohaterów, gangstera Stefana "Siary" Siarzewskiego. Jak się okazuje dom, który posiada basen w salonie, należy do rodziców słynnej blogerski - MamyGinekolog, czyli Nicole Sochacki-Wójcickiej.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Jedną z lepiej skrywanych tajemnic mamyginekolog jest to, że jej rodzinny dom to "dom Siary" Kto z was oglądał Kilera? tak dom Siary to dom rodziców mamyginekolog - od kilku miesięcy może nawet lat ???? są domysły czy na pewno to jest ten dom? i dziś potwierdzam to jest ten dom. A teraz wrócmy troszeczkę do lat 90'- moi rodzice wracają z emigracji - moja mama tworzy pierwsze luksusowe czasopismo o wnętrzach -jest redaktorem naczelnym Dom&Wnętrze / przyjmuje nagrodę bizneswoman roku 1991- tymczasem budują swój dom - głowa pęka od pomysłów prosto z czasopism międzynarodowych! wyobrażenia szaleje - tym sposobem zamiast salonu mamy wielki basen pomyślicie sobie, że to super -jakbym miała basen w domu to bym pływała codziennie - no więc uwierzcie mi, że ani jako dziecko, ani jako nastolatka nigdy nie pływałam tam codziennie a raczej pływałam tam trzy razy w roku także basen w domu nie polecam, chyba że mieszkacie w miami i macie go przed domem..., a jak to się stało ?! To już inny temat. Temat na instaserial o moim dzieciństwie ?? narazie nie planuje , ale takich asów w rekawie mam jeszcze kilka ??

Post udostępniony przez Nicole Sochacki-Wo?jcicka (@mamaginekolog) Cze 27, 2019 o 12:15 PDT

Taką informację podała sama blogerka w zeszłym roku za pośrednictwem swojego kanału na Instagramie. Adres domu pozostaje nieznany, gdyż blogerka nie chciała ujawniać,w którym miejscu mieszkają jej rodzice. 

Posiadłość prezydenta z filmu 'Kiler-ów 2-óch' Posiadłość prezydenta z filmu 'Kiler-ów 2-óch' google maps

Rezydencja prezydencka - (Kiler-ów 2-óch)

- A więc to jednak był zamach - mówi filmowy komisarz Ryba o wydarzeniach, które rozegrały się chwilę wcześniej w rezydencji prezydenta w filmie "Kiler-ów 2-óch". Budynek, który ilustrował te wydarzenia, tak naprawdę nie należy do prezydenta, choć na podjeździe ma wybrukowane godło Polski. Pasuje idealnie. 

Wspomniana posiadłość nie zmieniła się znacząco od premiery filmu w 1999 roku. Charakterystyczny budynek z nie mniej oryginalnym ogrodzeniem złożonym z czterech wieżyczek znajduje się w Piasecznie przy ulicy Redutowej 64.

Kadr z filmu 'Dzień Świra' Kadr z filmu 'Dzień Świra' youtube.com

Mieszkanie Adasia Miałczyńskiego (Dzień Świra)

Gorzka komedia w reżyserii Marka Koterskiego "Dzień Świra" do dzisiaj jest ceniona za swoją symbolikę. Głównym bohaterem jest Adaś Miauczyński, nauczyciel polskiego i rozwodnik. Miauczyński większość swojego czasu spędza w mieszkaniu, w bloku na Ursynowie. 

Budynek jest doskonale znany mieszkańcom, ponieważ wielu z nich pamięta moment nagrywania filmu. Blok, w którym mieszkał Adaś, znajduje się pod adresem Kulczyńskiego 7. 

Więcej o: