Wespół w zespół

Salon urządzamy myśląc o sobie i o gościach, sypialnia jest naszą ściśle prywatną strefą. O jej wystrój zadbajmy więc szczególnie troskliwie. Spośród wielu mebli z oferty producentów, przedstawiamy zestawy w modnych stylach i o ciekawym wzornictwie.
Sypialnia jest naszym azylem, tu wypoczywamy po ciężkim dniu. Jej wystrój powinien więc być w zgodzie z naszym temperamentem i poczuciem estetyki. Czy zatem kupno zestawu mebli to dobry pomysł na urządzenie wnętrza o wyrazistym charakterze? Naszym zdaniem tak, zwłaszcza że określenie zestaw jest nieco mylące. Nie oznacza ono gotowego do wstawienia "garnituru" mebli, lecz komplet sprzętów o jednorodnej stylistyce. Możemy kupić wszystkie lub tylko wybrane elementy. Zanim więc dokonamy wyboru, sprawdźmy, co wchodzi w skład kompletu. Podstawą jest zwykle łóżko, szafeczki nocne, szafa i komoda. Dodatkowo niektórzy producenci oferują też toaletki, lustra, wiszące półki, szafki RTV.

Do wyboru...

Decydujemy nie tylko, z jakich elementów będzie składał się nasz zestaw, ale także w jakich wymiarach będą meble. Najważniejszy z nich - łóżko - najczęściej możemy kupić w dwóch szerokościach (pasujące do materacy 140 i 160 cm). Podobnie jest z szafami i komodami, które również bywają oferowane w kilku szerokościach.

...i do koloru

W zestawach mebli do sypialni pojawiają się coraz śmielsze propozycje kolorystyczne. Czerwień i czerń efektownie prezentują się na lśniącej, lakierowanej płycie MDF i matowym, barwionym fornirze. Drewno egzotyczne i imitujące je okleiny to z kolei dynamiczne mozaiki ułożone z ciepłych odcieni brązów, beży i czerwieni. Jeśli wolicie barwy rodzimego drewna, też jest z czego wybierać: łączone z nowoczesnymi tworzywami (np. aluminium i szkłem) lub w bardziej tradycyjnym

Zanim kupisz meble do sypialni:

- Wymierz dokładnie pomieszczenie i zaplanuj rozmieszczenie poszczególnych sprzętów. Zwróć uwagę na odległości pomiędzy nimi, tak by wygodnie było z nich korzystać.

- Zestaw komponuj na miarę wnętrza. W sypialni lepiej unikać ciasnoty. Nie tylko niekorzystnie wpływa to na atmosferę tego pokoju, ale może też być niebezpieczne (wstając w nocy, łatwo uderzyć się o meble).

Szukasz fachowca lub ekipy budowlanej? Wystaw swoje zlecenie na aukcję!