Kolor ścian w pokoju dziecka

Barwy wywierają ogromny wpływ na psychikę, dlatego wybór koloru ścian w pokoju dziecka jest dla rodziców szczególnym wyzwaniem. Mimo że moda zmienia się jak w kalejdoskopie, od wielu lat na topie pozostają kolory pastelowe takie jak róż czy błękit. Jakimi zasadami należy się kierować wybierając spośród setki barw, kolor, dzięki któremu dziecko w swoim małym królestwie będzie czuło się dobrze i bezpiecznie?

Marzysz o odświeżeniu wystroju swojego domu? Sprawdź nasze oferty kredytowe.

Przede wszystkim powinniśmy wybierać barwy stonowane, lekko przygaszone. Kolory nie powinny drażnić, nadmiernie pobudzać, ani męczyć wzroku dziecka. Zalecane kolory to zieleń, żółcień, błękit, róż i fiolet. Ponadczasowa i zawsze trendy jest również biel. Wzbogacona ciekawymi, kolorowymi dodatkami może stanowić doskonałe tło dla efektownego wystroju. Świetnym pomysłem, który uatrakcyjni wnętrze jest użycie farby tablicowej. Dzięki niej dziecko samo będzie mogło pomalować swój pokój kredą.


RÓŻ
W pokojach dziewczynek bez wątpienia króluje róż. Różowe zabawki, kocyki, firanki, poduszki. Kolor różowy jest niesamowicie dziewczęcy i delikatny. Symbolizuje poczucie bezpieczeństwa, sprzyja atmosferze relaksu, odpręża. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Wybierając taki kolor farby, zdecydujmy się na przygaszone, rozbielone odcienie. Pokój stanie się ciekawszy, kiedy postawimy na ładne i estetyczne dodatki.


FIOLET
Świetną alternatywą dla różu jest fiolet. Działa uspokajająco, odprężająco, stymuluje rozwój oraz ma wielki wpływ na kreatywność dziecka. Pięknie komponuje się z drewnianymi meblami, białymi i zielonymi akcesoriami. Dzięki takim połączeniom stworzymy subtelny i niepowtarzalny klimat.


BŁĘKIT
Błękit najczęściej wykorzystywany jest w pokojach chłopców. Jest kolorem chłodnym, dzięki czemu orzeźwia, pobudza do działania, jednocześnie uspokajając nerwy. Ma pozytywny wpływ na wyobraźnię dziecka, sprzyja kreatywności. Błękit kojarzony jest z niebem, oceanem, a więc daje poczucie wolności, niezależności, dodaje pewności siebie. Błękit idealnie współgra z beżem i bielą. Zestawiając tak kolory mamy pewność, że pokój urządzony będzie stylowo i ze smakiem.


ZIELEŃ
Zieleń znana jest ze swojego odprężającego działania. Doskonale pasuje do dziecięcego pokoju, sprzyja zabawie i rozwojowi. W przypadku tego koloru idealnie sprawdza się zasada ?im mniej tym lepiej?. Unikajmy malowania całych ścian na zielono, zdecydowanie postawmy na dodatki takie jak poduszki, zasłonki, czy organizery na zabawki. W ten sposób pokój dziecka stanie się jego bezpiecznym azylem i miejscem, w którym chętnie będzie spędzało czas.


ŻÓŁĆ
Żółty kolor doskonale wygląda zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Dodaje energii, pobudza, ułatwia koncentrację i zapamiętywanie. W nadmiernej ilości może powodować rozdrażnienie. W takim wypadku bezpieczniej jest postawić na uniwersalny beż, który znakomicie komponuje się z błękitem, różem oraz czerwienią. 

Wybierając kolor ścian w pokoju dziecka warto pamiętać o mocy barw. Stosując się do tej prostej zasady mamy pewność, że pokój będzie nie tylko wymarzonym miejscem do zabawy, ale również polem do rozwoju.

Zobacz oferty mieszkań z pokojami dziecięcymi:

Biel i beż w klasycznym pokoju dziecięcym

Biel jako doskonałe tło dla innych kolorów
Biel i intensywne barwy w stylowym wnętrzu
Pastelowy róż w połączeniu z bielą - idealne zestawienie dla małych księżniczek
Wrzosowy jako alternatywa dla różu
Fiolet, biel i zieleń
Granat i biel w chłopięcym pokoju
Błękit w połączeniu z bielą i zielenią
Soczysta zieleń i farba tablicowa
Żółte i czerwone akcenty w nowoczesnym pokoju
Żółć w słonecznym pokoju dziecięcy

Biel jako doskonałe tło dla innych kolorów

Pastelowy róż w połączeniu z bielą - idealne zestawienie dla małych księżniczek

Wrzosowy jako alternatywa dla różu

Fiolet, biel i zieleń

Granat i biel w chłopięcym pokoju

Błękit w połączeniu z bielą i zielenią

Soczysta zieleń i farba tablicowa

Żółte i czerwone akcenty w nowoczesnym pokoju

Żółć w słonecznym pokoju dziecięcym

 

Szukasz mieszkania? Sprawdź nasze ogłoszenia.

Chcesz kupić dom? Zobacz oferty Domiporty.

Więcej o: