Jedna cena w całej Warszawie

Dla większości stołecznych deweloperów nie ma znaczenia ani wielkość mieszkania ani dzielnica, w której powstała inwestycja. Inwestorzy obniżają ceny nawet 1 tys. zł na metrze, by tylko sprzedać mieszkanie w ramach programu ?Rodzina na swoim?.
Warszawa Wola. Przy ulicy Sokołowskiej powstało osiedle Kaskada na Woli. Jeszcze niedawno ceny w tej inwestycji zaczynały się od 7400 zł za m kw. Później można było zaobserwować ciągły spadek cen, klienci z zachwytu przecierali oczy ze zdumienia. W kolejnych ogłoszeniach były ceny od 6900 zł za m kw., następnie od 6400 zł za m kw. itd. Zaglądamy na stronę internetową dewelopera, przeglądamy ogłoszenia w mediach i kolejna, miła niespodzianka. Mieszkania w tej inwestycji zaczynają się od 5900 zł za m kw. W podobnym tonie działa inna firma deweloperska budująca mieszkania w tej dzielnicy. Na osiedlu Górczewska Park nie tak dawno mieszkania kosztowały 7300 zł za m kw. Co prawda handlowcy oferowali upust i sprzedawali mieszkania w cenie 7100 zł za m kw. Później było już tylko lepiej. Przed wakacjami ceny spadły do nieco ponad 6000 zł za m kw. Dzisiaj można kupić mieszkanie w tej dzielnicy od 5800 zł za m kw. Liczna konkurencja szybko dostosowała się do nowego trendu i Wola stała się ulubioną dzielnicą wśród osób szukających swojego nowego "M". Dzisiaj w ofertach poniżej 6000 zł za m kw. można przebierać dowoli. Mieszkania w inwestycji Sawa Dom jeszcze niedawno kosztowały ponad 6400 zł za m kw., dzisiaj firma oferuje je poniżej 6000 zł. Zaglądamy do ofert wolskich inwestycji.

W "Rodzinie na swoim" mieszkania są dostępne także nowej inwestycji przy ul. Radziwie, dopłatę można uzyskać także na osiedlu Carre Arte. W specjalnych ofertach np. w ofercie weekendowej deweloper oferuje mieszkania, które zazwyczaj były droższe ok. 1 tys. zł na metrze. Inny deweloper, by przyciągnąć uwagę kupujących także zaoferował ciekawą promocję i cenę. Na osiedlu o ciekawej nazwie "JK51" przy ulicy Jana Kazimierza, firma zaproponowała aż 51 mieszkań w dobrej cenie. A to nie są najtańsze ceny mieszkań na Woli. Na dawnych pofabrycznych terenach przy Jana Kazimierza można kupić mieszkanie od Royal House. Tu ceny zaczynają się od 5640 zł za m kw. Z kolei przy ulicy Człuchowskiej znajdziemy mieszkania od 5400 zł za m kw. Serwis Domiporta.pl sprawdził ceny w całej Warszawie. Program RnS wymusił na deweloperach znaczne obniżki cen. Na kupujących czekają cenowe niespodzianki w większości stołecznych dzielnic. Mieszkanie w Białołęce, we Włochach czy na Mokotowie można kupić w tej samej cenie.

Włochy

Zaglądamy do sąsiedniej stołecznej dzielnicy. To warszawskie Włochy. Tu także duża oferta w promocyjnych cenach. Najwięcej takich ofert jest osiedlu Zielona Italia, można przebierać w mieszkaniach z rządową dopłatą. W tej dzielnicy większość deweloperów zdecydowała się na obniżkę cen. Znajdziemy mieszkania po 5600 zł za m kw., 5400 zł za m kw. a na upartego można kupić po 5000 zł za m kw.

Ursus

Większość inwestycji w tej dzielnicy jest w cenie poniżej 6000 zł za m kw. O droższe mieszkania nikt nawet nie chce zapytać. Tu ceny spadają, eksperci prognozują pułap 5000 zł za m kw. Zaglądamy na kilka inwestycji. Na osiedlu Neo Village mieszkania kosztują 5700 zł za m kw. Kolejna inwestycja i nieco taniej. Na osiedlu Skorosze 2 mieszkania są dostępne już za 5600 zł za m kw. Staniały też mieszkania w innych inwestycjach w tej dzielnicy. Rządową dopłatę możemy otrzymać kupując mieszkanie na osiedlu Gołąbki w Ursusie, na osiedlu Alpha czy na osiedlu Harmonia.

Bemowo

To bardzo modna dzielnica wśród kupujących. Ciekawe oferty można było spotkać w tej części miasta jeszcze przed wakacjami. Gdy klienci wyjechali na upragnione urlopy, deweloperzy szybko przewietrzyli swoje "magazyny". Dużo jest mieszkań w cenach 6000-6500 zł za m kw. W Forcie Chrzanów ceny spadły do 6100 zł za m kw., ale i te zostały przebite. Na nowym osiedlu przy Pirenejskiej mieszkania można kupić już od 5900 zł za m kw. Ostatni moment na korzystne warunki zakupu - zachęca nas kolejna firma i oferuje mieszkania poniżej 6000 zł za m kw. w tej dzielnicy na osiedlu Patio Avenir. Rządowa dopłata podziałała na innych deweloperów, oferty są na m.in. na osiedlach Świetlików czy osiedlu Lazurowa.

Bielany

Gdy metro dotarło na Bielany, ten potencjał szybko dostrzegli deweloperzy. I ceny mieszkań znacznie poszybowały w górę. Dzisiaj zielona dzielnica z dobrą komunikacją zachęca coraz niższymi cenami. Większość inwestorów trzyma się ceny w okolicach 6000-6500 tys. zł, a preferencyjne ceny także znajdziemy. Na osiedlu La Cascade to inwestycja zlokalizowana przy ul. Bogusławskiego możemy kupić mieszkania w cenie poniżej 6000 zł za m kw. liczyć na rządową dopłatę do kredytu. Jeszcze niższą cenę daje inna firma na osiedlu Wólczyńska. Nowe, niższe ceny - zachęca inwestor. Teraz ceny mieszkań w tej inwestycji zaczynają się od 5500 zł za m kw.

Wilanów

Nawet i tu, w Miasteczku Wilanów, nazywanym osiedlem "białych kołnierzyków" można znaleźć ceny o jakich jeszcze niedawno nawet nie moglibyśmy marzyć. "Nowy Wilanów" - ekstra ceny - zachwala swoje mieszkania duża firma deweloperska. "Rodzina na swoim" do 5900 zł za m kw. Ceny mieszkań jak dawno, dawno temu zapewnia inwestor. Sprawdzamy. Wystarczy wejść na stronę internetową by poznać bogaty wybór mieszkań do kwoty 5900 zł za m kw. W tej cenie są także mieszkania trzy - i czteropokojowe. Dobrą ceną o klienta zamierza powalczyć inna, duża firma budująca w tej części stolicy. Na osiedlu Królewskie Przedmieście i na osiedlu Dobry Dom można spotkać "mocno zbite ceny" mieszkań . Sprawdzamy co to znaczy? Ceny zaczynają się tu od 5400 zł za m kw., ale kolejek nie ma więc i handlowcy do targów są chętni. Preferencyjne ceny spotkamy także w inwestycji Syrena Apartamenty. Poza Miasteczkiem Wilanów także znajdziemy mieszkanie w specjalnej cenie 5900 zł za m kw. Przy ulicy Jara w tej cenie można kupić mieszkanie w inwestycji Willa Kwadrat.

Mokotów

Tu nie ma błędu. To najbardziej prestiżowa dzielnica. W czasie boomu znalezienie mieszkania w dobrej cenie na Górnym Mokotowie było niemożliwe. Kto miał kupić już chyba kupił, bo oferta w tej części stolicy jest duża, a chętnych nie widać. By nie wybierali innych dzielnic, mokotowskie inwestycje są coraz tańsze, nie znaczy jednak, że wszystkie. Dzisiaj i tu na Mokotowie można znaleźć ceny od 6250 zł czy kupić apartament w cenie 6900 zł za m kw, kiedy jeszcze niedawno ten sam lokal kosztował ponad 8000 zł za m kw. Nas interesowało czy znajdzie się firma, która złamie kolejną granicę obniżek. Bez większych ceregieli udało nam się znaleźć taką ofertę. Mieszkanie na Mokotowie w cenie poniżej 6000 zł za m kw. kupimy na osiedlu przy ul. Postępu.

Zaglądamy na prawą stronę Warszawy. I miła niespodzianka. W tej części stolicy mieszkań w cenie do 5904 zł za m kw. jest więcej niż obniżek w galeriach handlowych

Białołęka

Główne motto: Mieszkania w tej dzielnicy poniżej 6 tys. za m kw. to już standard. Droższe są, ale trzeba się naszukać chociaż chętnych wielu nie ma. Jeden z inwestorów zamierza wybudować w tej dzielnicy osiedle Dionizosa. Ceny mieszkań będą kształtowały się na poziomie ok. 5900 zł za m kw. W podobnych cenach są mieszkania na osiedlu Strumykowa, osiedlu Portowa czy na osiedlu przy ulicy Ceramicznej. Nieco taniej, bo ceny zaczynają się od 5450 zł za m kw. można kupić mieszkanie na osiedlu przy Światowida i na osiedlu Zielona Dolina. Dopłatę do mieszkania uzyskamy także na osiedlu Bliski Tarchomin. Aby obejrzeć wszystkie inwestycje tej części miasta trzeba wziąć urlop na cały wrzesień. Wszędzie słyszymy cenę od lub do 5900 zł za m kw. Ale kupujący szukają okazji. Ba, w dobrym tonie jest znaleźć jeszcze taniej.

Na osiedlu Klasyków jeszcze niedawno mieszkania były w cenie 5900 zł za m kw., dzisiaj firma sprzedaje mieszkania w tej inwestycji od 4850 zł za m kw. Tańsze są także mieszkania na osiedlu Margerytka przy ul. Płochocińskiej. Tu za każdy metr kwadratowy klienci muszą zapłacić od 4700 do 5000 zł. W Miasteczku Regaty można kupić mieszkania od 4300 do 4500 zł za m kw., gdy była promocja ceny w tej inwestycji zaczynały się od 4150 zł za m kw.

Praga Południe

Zajrzyjmy do tej popularnej ostatnio dzielnicy po prawej stronie Wisły. Oferta dopasowana niemal do rządowego programu. Wszyscy pilnują, by odpowiednia cyfra była z przodu. Na planowanym osiedlu Młoda Praga ceny zaczynają się od 6000 zł za m kw. Tu trzeba się potargować, może za jakiś czas handlowcy sami dadzą ten niewielki upust. Podobną cenę można uzyskać na osiedlu Szaserów przy tejże ulicy. Chociaż cena wyjściowa o nieco wyższa, zaczyna się od 5950 zł za m kw., to handlowcy dadzą niewielki upust. Bez trudu jednak znajdujemy mieszkania w cenie 5900 zł za m kw. Aptekarską dokładnością wykazała się kolejna z firm. W inwestycji Różnowska Point deweloper wyliczył cenę mieszkań od 5904 zł za m kw. Na osiedlu Cora przy Terespolskiej możemy kupić mieszkania z rządowym dofinansowaniem. Cena 5900 zł za m kw. spodobała się włodarzom na osiedlu Sulejkowska. Nieco tańsze są mieszkania po przeciwnej stronie na Pradze Północ. Mieszkania na osiedlu Kameralna Praga można kupić już od 5500 do 5900 zł za m kw.

Targówek

Na Targówku powstaje jedna z największych stołecznych inwestycji, osiedle Wilno. Budowany od podstaw fragment miasta z własną stacją kolejową przyciąga uwagę kupujących także ceną. Deweloper oferuje mieszkania w tej inwestycji od 5900 zł za m kw. Okazje są także w centralnej części Targówka Mieszkaniowego. Przy ulicy Handlowej nową inwestycję buduje spółdzielnia mieszkaniowa. Mieszkaniowego można kupić swoje wymarzone lokum za 5900 zł za m kw. Spółdzielnia zapewnia, że na kupujących czeka szeroki wybór mieszkań.

Wawer

W Aninie powstaje osiedle Klimontowska. Tu mieszkania są dostępne już za 5700 zł za m kw. brutto. Jeszcze niedawno mieszkania były w cenie 5990 zł za m kw. Ciekawie wygląda oferta także oferta zespołu kameralnych kamienic na osiedlu Naddnieprzańska w Starym Wawrze. Kupując tam mieszkanie można liczyć na dopłaty do odsetek. Zbliżona cena jest na mieszkania na osiedlu Przy Lesie czy na osiedlu o ciekawej nazwie Gocławek w Wawrze przy Rezedowej. Najtańsze mieszkania są na osiedlu Bursztynowym, gdzie ceny zaczynają się od 4970 zł za m kw.

Wesoła

Mieszkania w "Rodzinie na swoim" są także dostępne w Wesołej. Na osiedlu Stara Miłosna można kupić je w cenie od 5900 zł za m kw. Kolejne osiedle i ta sama cena. Tym razem dopłatę możemy uzyskać na osiedlu Wspólna. Konkurencja w cenach jest obcykana i każdy sprzedaje mieszkania w rządowym programie lub część mieszkań mieści się w tym limicie. Tu widać gołym okiem jak handlowcy siedzą z kalkulatorem w ręku i liczą. Na osiedlu Sarenka w Starej Miłosnej mieszkania kosztują dokładnie 5904 zł za m kw. Nieco dalej na osiedlu Brzozowa w Wesołej są mieszkania w tej samej cenie. Nieco tańsze są mieszkania na osiedlu Rumiankowa, gdzie klienci zapłacą od 5600 zł za m kw. Podobnie jest w Rembertowie. Chociaż inwestycji jest niewiele, bez trudu znajdziemy cenowe okazje.

Sprawdź oferty sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym w Warszawie na Domiporta.pl

Więcej o: