Zaczyna się budowa dużego osiedla na Siekierkach

Budimex Nieruchomości rozpoczął budowę nowego osiedla w rejonie ul. Bluszczańskiej. Cztery trzypiętrowe bloki to początek większej inwestycji: firma dysponuje aż 20 hektarami pod zabudowę.
Osiedle o nazwie Wiślany Mokotów powstanie w pobliżu skrzyżowania Bluszczańskiej z Ananasową. W pierwszym etapie zaplanowano cztery trzypiętrowe bloki. Inwestor podkreśla, że wysokość zabudowy w tym rejonie reguluje plan zagospodarowania, co daje mieszkańcom pewność, że obok ich domu nie powstanie dużo wyższy blok. Wszystkie lokale posiadać będą balkon lub taras z ogródkiem. Sklepy oraz lokale usługowe w parterach, miejsca postojowe w podziemnych halach garażowych, boksy rowerowe, schowki lokatorskie oraz ogrodzenie i monitoring zapewnią wygodę i bezpieczeństwo. Osiedle, poprzez sklepy i brak ogrodzenia od frontu, będzie zintegrowane z ul. Bluszczańską.

W czterech domach znajdą się 152 mieszkania. Będą to kawalerki o metrażach od 27 do 33 m kw., mieszkania dwupokojowe (38-52 m kw.) i trzypokojowe (50-65 m kw.). Zaplanowano także "czwórki", których powierzchnie wahają się od 68 do 81 m kw. - Zadbaliśmy, aby niewielka "dwójka" mogła idealnie służyć parze, ale też, jeśli rodzina się powiększy, okazała się wygodnym lokum dla trzech lub czterech lokatorów. Świetne plany to m.in. widne kuchnie nawet na małych metrażach, a także duże balkony - mówi Agnieszka Szefer z Budimeksu Nieruchomości. Ceny zaczynają się od niespełna 6,8 tys. zł za m kw.

Wewnątrz osiedla, w miejscu z ukształtowanym delikatnym spadkiem terenu, powstanie naturalny "amfiteatr" z ławkami i trójzbiornikową kaskadą wodną. Na terenie osiedla stanie 69 dużych donic z drzewami, będą również liczne krzewy, byliny, trawy ozdobne i mała architektura. Na trzech wewnętrznych dziedzińcach zaplanowano trzy place zabaw, na których znajdą się karuzele, wieża, zjeżdżalnie, bujaki oraz piaskownica. Szachiści z kolei będą mieli do dyspozycji specjalne stoły do gry.

Oddanie domów do użytku zaplanowano na koniec 2014 r. Inwestycja prowadzona jest na podstawie rachunku powierniczego w banku PKO.

Chcesz kupić mieszkanie od dewelopera na warszawskim Służewcu? Odwiedź Domiporta.pl

Interesują Cię nowe mieszkania na Mokotowie? Zobacz ogłoszenia w naszym seriwsie