Wolski gigant wciąż atrakcyjny

W pierwszym kwartale tego roku osiem firm wynajęło biura w 208-metrowym drapaczu chmur Warsaw Trade Tower. To dowód na to, że najwyższy warszawski biurowiec wciąż jeszcze liczy się w walce o klienta, którą toczy z nowszymi budynkami.
Wieżowiec Warsaw Trade Tower do czubka anteny mierzy 208 metrów, jest niższy tylko od Pałacu Kultury. Znajduje się u zbiegu Chłodnej i Towarowej 51, w odległości pięciominutowego spaceru od powstającej w ramach II linii metra stacji Rondo Daszyńskiego. Został oddany do użytku w 1999 r. 43-kondygnacyjny budynek oferuje prawie 45 tys. m kw. biur. Swoją siedzibę ma tu m.in. firma KPMG, a jednym z największych najemców jest firma ubezpieczeniowa AXA, która zajmuje aż 7 tys. m kw.

Portfolio najemców w projekcie uzupełniły w ostatnim czasie: Dago Centrum Tower (polska firma oferująca możliwość najmu małych biur i sal konferencyjnych na zasadach "instant office"), Asec, Teletrade (międzynarodowa firma oferująca kompleksowy wachlarz usług związanych z rynkiem Forex) oraz Best Flights (punkt sprzedaży biletów lotniczych). Z kolei dotychczasowe umowy najmu przedłużyli: Avanssur, Inter Partner Assistance, X-Press Couriers oraz międzynarodowa firma z sektora finansowego. Suma wszystkich ośmiu transakcji najmu to prawie 8,5 tys. m kw.

- Podpisane w ostatnim czasie nowe kontrakty i przedłużenia dotychczasowych umów oraz prowadzone aktualnie rozmowy z potencjalnymi najemcami potwierdzają, że Warsaw Trade Tower cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem polskich i międzynarodowych marek. Firmy doceniają prestiż, wysoką jakość powierzchni, a jednocześnie atrakcyjne warunki najmu. Co istotne, obiekt stanowi ciekawą propozycję również dla mniejszych firm, poszukujących unikalnych, reprezentacyjnych powierzchni, sprzyjających budowie marki i pozyskiwaniu klientów - przekonuje Adrian Bojczuk z firmy Jones Lang LaSalle, która pośredniczyła w transakcjach.

Niebawem Warsaw Trade Tower będzie mieć silnego konkurenta w walce o najemców - do 2015 r. pomiędzy Towarową a Wronią ma powstać wieżowiec Warsaw Spire, który do czubka iglicy będzie mieć 220 metrów i zaoferuje 60 tys. m kw. biur, a kolejne 40 tys. w niższych budynkach bocznych. Właściciel budynku, fundusz AICEE II, w ubiegłym roku wystawił wieżowiec na sprzedaż. To, że budynek wciąż potrafi przyciągać nowych najemców, jest dla właściciela dobrą wiadomością.

Chcesz wynająć biuro w Warszawie? Odwiedź Domiporta.pl

Potrzebujesz magazynu w Warszawie? Sprawdź oferty