Wojna na wille na Gocławiu

Dom z 25 mieszkaniami buduje przy ul. Kawczej firma City Villa. To jeden z kilku deweloperów, którzy wśród niskiej, starej zabudowy na Pradze Południe stawiają kameralne wille miejskie.
Praga Południe to dzielnica, w której ostro walczą o klientów inwestorzy wielkich osiedli Saska (docelowo w kilkunastu budynkach ma być prawie 1,6 tys. mieszkań) oraz Ostrobramska Park (również ok. 1,6 tys. mieszkań). Ale w cieniu tego starcia toczy się niemniej zacięta walka na inwestycje o mniejszym kalibrze.

Jednym z jej uczestników jest firma City Villa, która zaczyna budowę przy ul. Kawczej na Gocławiu. Będzie to zaprojektowany przez pracownię Damiana Kotwickiego trzypiętrowy budynek o nieco industrialnym wyrazie, podkreślanym przez ceglane elewacje. Kawcza to niewielka uliczka pomiędzy Grochowską a Ostrobramską. W okolicy dominuje niska zabudowa, choć w sąsiedztwie jest też kilkupiętrowy blok. W trzypiętrowym domu znajdzie się 25 mieszkań o metrażach od 32 do 80 m kw. Ich ceny zaczynają się od 7,2 i dochodzą do 8,2 tys. zł za m kw. To kawalerki oraz mieszkania dwu - i trzypokojowe. Inwestycja ma być oddana do użytku w pierwszym kwartale 2014 r.

City Villa nieopodal, na Naddnieprzańskiej już zbudowała podobny obiekt, a w trakcie budowy jest jej kolejna willa miejska przy ul. Okuniewskiej. Wszystkie budynki mają podobne gabaryty, bo firma szuka dla siebie niszy na rynku oferując kameralne obiekty, z niewielką liczbą mieszkań. - Wyszukujemy niezabudowane działki lub ze starymi zabudowaniami, przeznaczonymi do wyburzeń i na ich miejscu realizuje nieduże budynki wielorodzinne o charakterze willi miejskich - opowiada Agnieszka Mosiołek z firmy City Villa. Podkreśla, że jej firma przywiązuje dużą wagę do dobrych lokalizacji. - Atutem projektu na Kawczej jest funkcjonalny układ mieszkań, użycie nowoczesnych technologii i doskonałe połączenie komunikacyjne ze ścisłym centrum miasta (15-20 minut do centrum; liczne połączenia tramwajowe i autobusowe przy ul. Grochowskiej i Ostrobramskiej) oraz świetny dostęp do terenów rekreacji, placów zabaw, szkół i przedszkoli - wylicza.

City Villa nie jest jedynym deweloperem, który widzi szansę w oferowaniu willi miejskich na Pradze Południe. W pobliżu ronda Wiatraczna, przy ul. Czapelskiej firma SP Invest buduje czteropiętrowy dom z 30 mieszkaniami. Tuż obok, przy równoległej ul. Krypskiej zbudowała w dwóch etapach czteropiętrowy budynek. - Ta okolica cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Klienci doceniają bliskość najważniejszych arterii prawobrzeżnej Warszawy, dostępność do bogatej infrastruktury miasta, a równocześnie spokojną atmosferę bezpośredniego otoczenia - tłumaczył Paweł Putkowski z SP Invest, rozpoczynając inwestycję na Czapelskiej. Ceny w tym budynku zaczynają się od 6,7 i dochodzą do 7,5 tys. zł za m kw., ma być gotowy pod koniec 2014 r.

Małe domy wielorodzinne na Pradze Południe buduje także m.in. grupa inwestycyjna Hetman. Przy ul. Beskidzkiej 27 powstaje trzypiętrowy dom, w którym znajdzie się 16 mieszkań w cenie od 7,8 do blisko 8 tys. zł za m kw. Mają być gotowe w pierwszym kwartale 2014 r. Kilka kameralnych inwestycji planuje zbudować na Pradze Grupa Inwest. Już skończyła prace nad budynkiem przy ul. Bakaliowej, gdzie ceny pozostałych w ofercie mieszkań wahają się od ok. 5 do ok. 7 tys. zł za m kw., a w budowie są jej domy przy Prochowej i Sulejkowskiej, które mają być gotowe pod koniec 2013 r., a ceny ich mieszkań wahają się od 5,7 do 8 tys. zł.

Zobacz oferty sprzedaży nowych mieszkań na warszawskim Gocławiu

Sprawdź ogłoszenia sprzedaży domów od deweloperów na warszawskiej Pradze Południe