Nowy hotel przy Żwirki i Wigury

Dobiegają końca prace wykończeniowe nowatorskiego samoobsługowego hotelu Soundgarden. Pierwsi goście zanocują w nim już w kwietniu.
Operatorem hotelu jest niewielka estońska sieć The Legend Hotels & Spa. Prowadzi ona hotele w Estonii, na Łotwie i Litwie, a w Polsce dotąd prowadziła tylko Mera Hotel & Spa w Sopocie. Nowy hotel tej estońskiej sieci powstanie w zaprojektowanym przez pracownię JSK Architekci budynku przy Żwirki i Wigury, tuż przy skrzyżowaniu z ul. 1 Sierpnia. To część kompleksu biurowego w Business Garden.

Jednym z podstawowych założeń hotelu jest samoobsługa. Rezerwacji będzie można dokonać, wykorzystując intuicyjną internetową lub mobilną aplikację. Zamiast tradycyjnej recepcji, w hotelowym lobby znajdą się elektroniczne kioski, przy użyciu których goście maksymalnie w ciągu jednej minuty zameldują się w hotelu, zapłacą za pobyt i e-mailem otrzymają fakturę. W tym samym lobby w strefie Grab & Go zjedzą przygotowane dla nich śniadanie. W pokoju, wykorzystując inteligentny pulpit, będą mogli m.in. sterować oświetleniem, roletami, czy naładować własne urządzenia.

Pokoi będzie 206, zajmą pięć pięter budynku. Na każdej z kondygnacji na korytarzach sączyć będzie się inny rodzaj muzyki - jazz, pop, rock, nature sounds lub silence. Inwestor określa gabaryty pokoi jako "kompaktowe" - oznacza to tyle, że oprócz łóżka niewiele się już w nich mieści. Nie ma nawet stolika, tylko ruchomy blat, który można obracać wokół osi, przesuwając go nad łóżko. To między innymi ze względu na rozmiary pokoi, a także brak w pokojach telefonów z wyjściem na miasto, wymaganych przez polskie normy od hoteli od trzech gwiazdek w górę, hotel będzie mieć standard tylko dwugwiazdkowy. Choć - jak zapewnia inwestor - jakość wykończenia, materacy, armatur w łazienkach - będzie pięciogwiazdkowa.

W hotelu znajdzie się także centrum konferencyjne składające się z dziewięciu sal. Łącznie we wszystkich będzie mogło przebywać naraz 800 osób, w tym największa sala o nazwie Symphony - 300 osób. Ta sala będzie wysoka na siedem metrów, dwupoziomowa, z częścią widowni urządzoną na czymś w rodzaju balkonu. Wszystkie sale będzie charakteryzować bardzo dobra akustyka. Ponadto sale zostały wykonane zgodnie z najwyższymi europejskimi normami dźwiękoszczelności, co umożliwia organizację różnych spotkań w tym samym czasie.

Niektóre imprezy, jak np. pokaz mody będzie można ponadto urządzać na tarasie na wysokości pierwszego piętra. Naraz będzie mogło się tam zmieścić około pięciuset osób.

Chcesz wynająć powierzchnię użytkową? Sprawdź ogłoszenia na Domiporta.pl

Interesuje Cię zakup nieruchomości od dewelopera? Odwiedź nasz serwis i sprawdź oferty