Nickel Development w stolicy

Poznański deweloper Nickel Development rozpoczyna swoją pierwszą inwestycję w stolicy. Dom powstanie na Sielcach, w sąsiedztwie zabudowań Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.
Inwestycja o nazwie DKF Mokotów (to nawiązanie do sąsiadów z branży filmowej; DKF oznaczał kiedyś dyskusyjne kluby filmowe) powstanie w drugiej linii zabudowy pomiędzy ulicami Chełmską, Bobrowiecką i Jedwabniczą. Budynek powstaje w miejscu, gdzie kiedyś mieściły się magazyny wytwórni filmowej.

- Budowa jest już rozpoczęta, zakończy się jesienią 2014 r. - informuje Jerzy Węglarz z firmy Home Broker, która prowadzi sprzedaż mieszkań w imieniu inwestora, firmy Nickel Development. Węglarz dodaje: - Budynek i otoczenie zaprojektowała pracowania projektowa SOON Architekci. Inwestycja zostanie wybudowana w ramach jednego etapu. Będzie to jeden siedmiokondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się 146 mieszkań, od kawalerek do czteropokojowych.

Metraże mieszkań wahają się od 28 do 84 m kw. Ceny zaczynają się od 6,9 i dochodzą do 9,05 tys. zł za m kw. Ceny całych mieszkań wahają się od ok. 250 tys. do ok. 626 tys. zł, do tego doliczyć trzeba 30 tys. zł brutto na miejsce parkingowe w podziemnym parkingu (choć jego wykup nie jest obowiązkowy).

Nickel Development zachwala atuty inwestycji: łatwy dojazd do centrum (dzięki pobliskiej Wisłostradzie oraz ul. Sobieskiego) oraz architekturę budynku (szklane elewacje, duże drewniane okna, przestronne tarasy). Deweloper zapewnia, że w pobliżu jest "wszystko, czego potrzebujesz": szkoły, przedszkola, sklepy, przychodnie, parki.

Wszystko to rzeczywiście znajduje się o kilka-kilkanaście minut spaceru od powstającej inwestycji. Rozważając zakup mieszkania w DKF Mokotów, trzeba jednak także zwrócić uwagę na bezpośrednie sąsiedztwo tej inwestycji. Powstaje ona na dość ciasnej działce, na tyłach stojącego przy Chełmskiej ośmiokondygnacyjnego biurowca typu Lipsk, w którym znajdują się biura WFDiF.

Okna powstającego budynku oddalone będą od elewacji tego biurowca w najwęższym miejscu o 16,5 metra. 10,5 metra przed oknami wschodniej części budynku stoi niski pawilon przychodni. Na wschód od inwestycji stoi szkielet biurowca, którego budowa kilka miesięcy temu zatrzymała się. 12-piętrowy biurowiec oddalony jest od okien o 14,5 metra. Od południa inwestycja sąsiaduje z potężnym budynkiem Prywatnej Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji Wyższej Szkoły, a tuż przed nią stoją dwa domy, jeden oddalony o 22 metry, a drugi zaledwie o dziewięć. Od zachodu obok domu stoją hale zdjęciowe WFDiF. W najwęższym miejscu oddalone są o 15 metrów. Wszystko to razem tworzy, jeśli nie klaustrofobiczną, to ciasną zabudowę.

Prawdopodobnie ani dom Nickel Development, ani biurowiec-szkielet nie mogłyby mieć tak dużych rozmiarów, gdyby ten rejon miasta miał plan zagospodarowania. Projekt planu był wyłożony cztery lata temu. Jednak wtedy wytwórnia filmowa ostro go oprotestowała, przekonując, że doprowadziłby do jej upadku, bo wytyczał ulice przez jej tereny i zmusiłby ją do rozebrania dwóch hal. Prace nad planem stanęły, nie został uchwalony do dziś.

Szukasz mieszkania na warszawskim Mokotowie? Sprawdź oferty deweloperów

A może mieszkanie w Warszawie z rynku wtórnego? Sprawdź ogłoszenia