"Każdy na swoim"

Przeciętnie od 1,5 tys. do 2,5 tys. zł miesięcznie przez rok zamierza dopłacać firma deweloperska Ronson tym, którzy kupią od niej mieszkanie za kredyt
Deweloper właśnie uruchomił program finansowy, który nazwał "Każdy na swoim". Ma on być alternatywą dla wygasającego od stycznia rządowego programu "Rodzina na swoim", a także zapowiadanego przez rząd nowego programu "Mieszkanie dla młodych".

Np. w ramach "Rodziny na swoim" państwo dopłaca mniej więcej połowę odsetek przez osiem lat spłaty kredytu. Jednak tego pomoc jest obwarowana wieloma wymogami, np. cena i powierzchnia mieszkania lub domu nie mogą przekroczyć określonego limitu. Ronson deklaruje, że w jego programie nie ma żadnych ograniczeń. Z dopłaty skorzysta każdy kto kupi dowolne mieszkanie w projektach: Verdis na Woli (pierwszy etap zostanie oddany do użytku na przełomie listopada i grudnia, zaś drugi etap w październiku 2013 r. - pierwszy budynek oraz w marcu 2014 r. - drugi budynek), Espresso na Woli (pierwszy etap zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2014 r.), Sakura na Mokotowie (pierwszy etap zakończony, drugi etap zostanie oddany do użytku w maju 2013 r.), Naturalis w Łomiankach (pierwszy etap jest już zakończony, zakończenie drugiego etapu przewidziane jest na marzec 2013 r. zaś trzeci etap ma być zakończony w maju 2013 r.).

Ronson przez rok będzie spłacał za klienta odsetki od kredytu hipotecznego, a także pokryje koszty związane z uruchomieniem i obsługą kredytu (prowizja bankowa, wycena mieszkania itp.). Klient dostanie przedpłaconą kartę debetową na dowolne wydatki o wartości do 7 tys. zł

Ronson przez rok od odbioru lokalu będzie też opłacał za klienta czynsz.

Deweloper twierdzi, że wartość całego pakietu przekracza 10 proc. nominalnej wartości kupowanego mieszkania. W przypadku najpopularniejszych mieszkań jedno - i dwupokojowych objętych programem, dofinansowanie będzie kształtować się na poziomie ok. 1,5-2,5 tys. zł miesięcznie (w okresie roku obowiązywania dofinansowania). A w przypadku mieszkań ponad 100-metrowych dofinansowanie może sięgnąć nawet 6,5 tys. zł miesięcznie.

Ronson informuje, że Z programu dopłat klienci będą mogli skorzystać do końca 2012 roku. Dyrektor sprzedaży i marketingu w Ronson Development Andrzej Gutowski informuje, że z programu dopłat klienci będą mogli skorzystać do końca 2012 r. Jeśli jednak oferta będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, możliwe jest przedłużenie tego terminu.

Program jest realizowany we współpracy z Domem Kredytowym Notus. Jego specjaliści pomogą w dopełnieniu wszystkich formalności kredytowych.

Więcej o: