Nowe biurowce w starych murach

Międzynarodowa firma inwestycyjna i deweloperska Kulczyk Silverstein Properties kupiła od Hochtief Development Poland dwa historyczne budynki, które niebawem staną się ekskluzywnymi biurowcami.
Pierwszy z budynków ma już ponad 100 lat. Zlokalizowany jest przy placu Małachowskiego, a więc tuż przy Hotelu Victoria i Galerii Zachęta. Najstarsi mieszkańcy stolicy najpewniej pamiętają ten budynek jako kamienicę Raczyńskiego. Po wojnie w odbudowanym w zmienionej formie gmachu siedzibę miało Ministerstwo Poczt i Telegrafów, a później Poczta Polska.

Kilka lat temu budynek kupiła firma Dom Development, planując urządzenie tam luksusowego apartamentowca. Odsprzedała jednak tę nieruchomość firmie Hochtief Development Poland, a ta zdecydowała, że zamieni ją w ekskluzywny biurowiec.

Kulczyk Silverstein Properties (KSP) kupiło budynek w trakcie kompleksowej modernizacji i rewitalizacji, dzięki której ma on spełniać standardy biurowców klasy A. Ponadto na jego tyłach powstanie nowe skrzydło. Dzięki temu powierzchnia biurowa, która obecnie wynosi 5 tys. m kw., powiększy się o kolejne 7,6 tys. m kw., a dodatkowo o 1,5 tys. m kw. powierzchni handlowej i magazynowej. Do dyspozycji najemców, którzy wprowadzą się do biurowca nie wcześniej niż za dwa lata, będzie 100 miejsc parkingowych w dwupoziomowym podziemnym garażu.

O rok wcześniej zakończy się modernizacja drugiego, kupionego przez KSP, budynku. To zabytkowa, czteropiętrowa nieruchomość, zlokalizowana przy skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Mazowieckiej. Przez wiele lat w budynku mieściła się siedziba Wydawnictw Naukowo-Technicznych.

Biurowiec ten, również klasy A, zaoferuje najemcom ponad 2,2 tys. m kw. powierzchni biurowej i 750 m kw. powierzchni handlowej lub gastronomicznej na parterze i antresoli. Dodajmy, że obie nieruchomości przejdą ekologiczną certyfikację budynków BREEAM.

- Budynki, które nabyliśmy, dzięki wyjątkowej lokalizacji, architekturze i walorom użytkowym dają duże możliwości wzrostu wartości. Po zakończeniu prac modernizacyjnych i rewitalizacyjnych biurowce spełnią najwyższe standardy i staną się najbardziej prestiżowymi adresami stolicy - uważa Piotr Krawczyński z zarządu Kulczyk Silverstein Properties.

To międzynarodowa firma, będącą joint venture Kulczyk Real Estate Holding i Silverstein Properties. KSP powstało pod koniec 2010 r. i zajmuje się budowaniem i inwestowaniem w nieruchomości biurowe oraz handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej. W polskim portfolio tej firmy są już warszawskie biurowce: Warta Tower, Stratos Office Center, Ufficio Primo oraz Krucza House.Sprawdź oferty wynajmu biur na domiporta.pl

Więcej o: