Wysyp drugich etapów

Deweloperzy ruszają z kolejnymi etapami swoich inwestycji, które cieszą się największym zainteresowaniem. Są tańsze od gotowych projektów, a klient może wybrać mieszkanie jakiego poszukuje.
Spółka Włodarzewska rozbudowuje osiedle Sportowa w podwarszawskim Brwinowie. Deweloper poinformował, że w kwietniu rozpocznie realizację II etapu tej inwestycji. W dwóch trzypiętrowych budynkach znajdą się najbardziej popularne wśród klientów małe metraże. To nie jedyna inwestycja, w której powstaje drugi etap budowy. "Sprzedaż nowego etapu rozpoczęta" - tak o drugim etapie warszawskiego osiedla Zielony Żoliborz informuje spółka Turret Development. W ofercie pojawiło się blisko trzysta mieszkań.

W marcu dwie nowe inwestycje na warszawskim Gocławiu wprowadziła do sprzedaży spółka Dom Development. Stołeczny deweloper najpierw poinformował o drugim etapie osiedla Adria, gdzie powstanie 230 mieszkań. Kilkanaście dni później inwestor wprowadził do sprzedaży kolejne mieszkania na osiedlu Saska. Tym razem jest to druga faza II etapu tego osiedla, sprzedaż zwiększy się o kolejne prawie 150 mieszkań.

Zdaniem ekspertów drugie etapy inwestycji cieszą się największym zainteresowaniem kupujących. Dlaczego? Po pierwsze klienci widzą - na przykładzie pierwszego etapu gotowego osiedla jak mniej więcej będzie wyglądał ich budynek. Po drugie na etapie tzw. dziury w ziemi mogą wybrać takie mieszkania, jakich szukali, a nie takie jakie pozostały w sprzedaży. Po trzecie bardzo często się zdarza, że mieszkania z kolejnego etapu są tańsze niż te wybudowane. To już solidny argument poparty często oszczędnościami dochodzącymi nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

O popularności drugich etapów najlepiej może świadczyć przykład inwestycji zlokalizowanej na warszawskim Ursynowie. W połowie lutego spółka Ronson Development poinformowała, że rozpoczyna realizację osiedla Gemini II. Po miesiącu inwestor pochwalił się, że sprzedał 68 ze 167 mieszkań. Kupujący nie czekali nawet na tzw. dziurę w ziemi, obecnie generalny wykonawca przygotował grunt pod wprowadzenie ciężkiego sprzętu.

Nie ma tygodnia, by deweloperzy nie informowali o rozpoczęciu kolejnego drugiego etapu danej inwestycji. W pierwszej połowie lutego ruszyła budowa II etapu Ogrodów Grabiszyńskich we Wrocławiu. Trzy dni później Ronson wprowadził do sprzedaży wspomniane osiedle Gemini II. Tydzień później na poznańskich Ratajach ruszył drugi etap sprzedaży Malta Nowa. Tu także w sprzedaży pojawiły się najbardziej popularne mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe. Najwięcej takich ofert jest w Warszawie. Na Mokotowie wkrótce ma rozpocząć się budowa drugiego etapu osiedla Marina. Oprócz biurowców i hotelu powstanie blisko czterysta mieszkań w kilkupiętrowych budynkach.

Konkurencja także zapowiada budowę kolejnych etapów. W Miasteczku Wilanów klienci już pytają o drugi etap inwestycji Scandinavian House, gdzie inwestorem jest duńska firma Sjaelso czy Apartamenty Atmosfera firmy Acciona Nieruchomości. W najbliższych tygodniach dwa drugie etapy zamierza wprowadzić na stołeczny rynek także spółka Dolcan. W podwarszawskich Ząbkach rozpocznie się realizacja drugiego etapu osiedla Powstańców. Z kolei w warszawskich Włochach firma będzie kontynuowała budowę osiedla Tęczowego.

Czytaj również:

Rusza budowa osiedla w Rembertowie

Nowe produkty deweloperów

Biura i sklepy obok Miasteczka Wilanów