Biurowiec z własną linią autobusową

Nowe inwestycje, nowi najemcy i nowe zachęty - łódzki rynek biurowy ciągle się rozwija. - Z każdym rokiem zmienia się i dostosowuje do oczekiwań przyszłych najemców - oceniają inwestorzy

Największy z łódzkich biurowców najwyższej klasy chwali się kolejnymi najemcami. University Business Park stanął przy al. Kościuszki, niedaleko skrzyżowania z ul. Radwańską ma do zaoferowania prawie 40 tys. m kw. powierzchni w dwóch budynkach wzniesionych na planie litery H. Właściciel biurowca, deweloper Globe Trade Center, podpisał właśnie kolejną umowę. Spółki należące do grupy Strabag wynajęły przy al. Kościuszki 1800 m kw. powierzchni. Najwięcej zajmie firma Hermann Kirchner Polska, specjalizująca się w budowach i remontach dróg i autostrad.

To już piąta umowa GTC. Wcześniej pierwszy z budynków UBP wybrały Intergraph Polska, Kredyt Bank, AEGON i Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie "Warta". Firmy wprowadzą się do swoich nowych biur na początku 2011 roku.

Wcześniej w innym z łódzkich biurowców zaczną się urządzać Philips i Nycomed. Budowę Sterlinga Business Center udało się zakończyć dwa miesiące przed planowanym terminem. Dzięki sprawnie poprowadzonej inwestycji firma Hines już w listopadzie otworzy biurowiec przy ul. Sterlinga 8a.

SBC jest mniejszym centrum biurowym od tego, które powstało przy al. Kościuszki. Na ośmiu piętrach oferuje prawie 13,5 tys. m kw. powierzchni na wynajem. Jak będą wyglądały gotowe wnętrza, będzie można się dowiedzieć, odwiedzając biuro pokazowe, które jest właśnie wykańczane.

Z UBP o miano największego łódzkiego biurowca będzie konkurował Park Biznesu "Teofilów", który powstaje przy skrzyżowaniu ul. Traktorowej ze św. Teresy. Na Teofilowie trwają prace przy wznoszeniu pierwszego z czterech budynków, które stworzą centrum biurowe na terenie dawnej siedziby Elektromontażu. Będzie gotowe przed wakacjami 2011 roku.

Właściciel PBT spółka PD 3, należąca do funduszu Arka BZ WBK, znalazła ciekawy sposób na zachęcenie potencjalnych najemców do wyboru inwestycji, która powstaje daleko od centrum Łodzi. Firma zamierza uruchomić własną linię autobusową, która będzie dowoziła pracowników z odległych od Teofilowa części miasta.

Nowe umowy i kolejne inwestycje to bardzo dobry sygnał z rynku komercyjnego. - W trzecim kwartale tego roku współczynnik niewynajętych powierzchni biurowych w Łodzi spadł o 4 proc. Wynajem powierzchni przez Strabag w University Business Parku oznacza kontynuację ożywienia na rynku łódzkim. Jest to jednocześnie jedna z największych transakcji wynajmu zawartych w tym roku w Łodzi - mówi Paweł Lothammer z międzynarodowej agencji Jones Lang LaSalle.

Łódzki rynek powierzchni biurowych staje się coraz bardziej konkurencyjny. - Z każdym rokiem zmienia się i dostosowuje do oczekiwań przyszłych najemców. Łódź to miasto o potencjale akademickim, doskonale ulokowane w centrum Polski, budzi zainteresowanie inwestorów. Powodzenie centrów biznesowych dużych polskich i zagranicznych firm stanowi najlepszą rekomendację dla kolejnych tego typu projektów - ocenia Łukasz Maciak, dyrektor inwestycji komercyjnych funduszu Arka BZ WBK.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.