Deweloper kusi wiosną

Inwestorzy mają już dość zimowej aury. Jak się dowiedzieliśmy kilka firm już przygotowuje nowe wiosenne promocje. A pierwsza taka oferta z wiosną w tle jest już dostępna na rynku nieruchomości od końca lutego
"Zamieszkaj na Sadybie. Ceny topnieją na wiosnę. Wyjątkowe rabaty na ostatnie apartamenty. Promocja! Rabat - 5 proc." - w taki oto sposób zachęca klientów firma Yuniversal Podlaski. Spółka chce w ten sposób zachęcić klientów, by zdecydowali się na zakup w niższej cenie jednego z pięciu ostatnich apartamentów przy ul. Augustówka w Warszawie. Portal GazetaDom.pl sprawdził ile mogą zaoszczędzić klienci poszukujący cenowych okazji, bo takich przybywa w ostatnich tygodniach coraz więcej.

W ofercie jest jeden apartament o powierzchni 52 mkw. oraz cztery lokale dwukondygnacyjne od 82 do 92 mkw. Cena katalogowa 84,3 metrowego apartamentu to koszt 8,2 tys. zł za mkw. W wiosennej promocji będzie ona niższa o 410 zł na każdym metrze i wyniesie 7790 zł. Kupujący mieszkanie zapłaci zatem 656,7 tys. zł, zamiast nieco ponad 691 tys. zł. Dzięki wiosennej promocji możemy zaoszczędzić nieco ponad 34,5 tys. zł.

Kolejna oferta to apartament 92,5 mkw. Cena za każdy metr powierzchni to wydatek rzędu 8,7 tys. zł. Od tej kwoty odejmujemy 5 proc. upust i mamy nową cenę 8265 zł. Jeżeli pomnożymy to przez 92,5 otrzymamy kwotę 764 512,5 zł zamiast 804 750 zł. Nasz zysk to ponad 40,2 tys. zł. Do tego schody w mieszkaniu są w prezencie od firmy - przekonuje nas pani z działu handlowego spółki. Jeżeli jednak mamy szczęście i potrafimy przekonać dewelopera do większego upustu to warto próbować.

"Wybieraj - Wyceniaj" - to pierwszy krok do nowych możliwości - przekonuje ta sama spółka i zachęca: "Chcemy, abyś Ty i Twoja rodzina mogli taką możliwość dostać. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie programu Wybieraj - Wyceniaj" - czytamy na stronie internetowej dewelopera. Do uzyskania większej zniżki wystarczy tylko wejść na stronę www spółki i zaproponować niższą cenę, jaką jesteśmy gotowi zapłacić. Jeżeli deweloper zaakceptuje naszą kwotę na wiosnę będziemy mogli zaprosić znajomych do naszego nowego M.

Na efekty tych działań nie trzeba było długo czekać, konkurencja nie zamierza pozostać w tyle. "Wiosną topnieje nie tylko śnieg" - przekonuje spółka Laor Development, która w ten sposób reklamuje Rezydencję Eliza na warszawskiej Ochocie. "Sprawdź nasz nowy cennik" - zachwala deweloper. No to sprawdzamy. Mieszkania dwupokojowe o powierzchni 56 - 57 mkw. są w cenie 9650 zł za każdy metr powierzchni. Nieco tańsze są trzypokojowe lokale o powierzchni ponad 82 mkw. Tu cena za każdy metr wynosi 9250 zł. - Promocja trwa od 1 marca do 18 kwietnia - słyszymy w biurze handlowym spółki.

Szybko analizujemy jak topniejący śnieg wpływa na decyzję dewelopera. Z naszych informacji wynika, że poprzednia świąteczno - zimowa promocja trwała do końca lutego. Wówczas spółka obniżyła ceny do 9,9 tys. zł za metr mieszkania. Teraz deweloper postanowił sprawić klientom kolejną miłą niespodziankę licząc na zainteresowanie swoim projektem. Pierwsze prace w Rezydencji Eliza, która powstanie przy ulicy Orzeszkowej rozpoczną się już w czerwcu.

A co przygotowali inni deweloperzy na wiosnę? - Dopracowujemy ostatnie szczegóły. Za kilka dni pochwalimy się naszymi rabatami - słyszymy w biurze jednej spółki. Podobne zapowiedzi usłyszeliśmy u drugiego dewelopera: - Chcemy zaskoczyć wszystkich klientów wiosennymi cenami już na najbliższych targach mieszkaniowych. Dość już tej zimy, czas na wiosenne niższe ceny - przekonuje nas dyrektor działu marketingu i sprzedaży. Gdy takowe rabaty pojawią się na rynku na pewno poinformujemy o nich naszych czytelników.

Czytaj także:

Nowa oferta. Kupno z gwarancją wynajmuRaport z rynku apartamentówDom w cenie mieszkania? Sam sprawdź