Jak się z drewna buduje

W dniach 19-21 maja 2010 r. w Centrum Kongresowym ?Warszawianka? w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim odbędzie się Kongres Budownictwa Drewnianego. Organizatorem kongresu jest stowarzyszenie Dom Drewniany.
Organizując kongres, organizatorzy chcą pokazać, że w Polsce istnieje i rozwija się budownictwo drewniane, które jednak wciąż traktowane jest jako ta gorsza technologia budowy domów. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw dotyczących tego coraz bardziej popularnego rodzaju budownictwa w naszym kraju. Jednym z tych zagadnień jest brak pomimo budowy kilku tysięcy domów rocznie krajowych standardów dla tego typu budownictwa. Innym zagadnieniem jest brak danych statystycznych dla budownictwa drewnianego; na dzień dzisiejszy statystyka nie uwzględnia budownictwa drewnianego i do dziś nie wiadomo, ile domów drewnianych buduje się w Polsce, a rynek jest niemały, zakładając, że w Polsce domy drewniane buduje ponad 750 firm.

W kongresie udział wezmą goście z Polski oraz m.in. Kanady, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji: www.domydrewniane.org

Patronat nad kongresem objęły Ministerstwo Infrastruktury, Instytut Techniki Budowlanej, Instytut Technologii Drewna oraz Lasy Państwowe