Ochroniarze przy ul. Poloneza

Budowa biurowca z częścią magazynową dla firmy Juwentus osiągnęła stan surowy
Trzykondygnacyjny budynek biurowy z garażem podziemnym, parkingiem naziemnym i częścią magazynową powstaje przy ul. Poloneza na zielonym Ursynowie. Zaprojektowali go architekci Jan Kucza-Kuczyński i Mateusz Janoszewski. Oprócz biur i magazynów w budynku zmieści się jeszcze kantyna pracownicza i zespół sal konferencyjnych. Łączna powierzchnia obiektu to 7,3 tys. m kw. Po zakończeniu robót obiekt stanie się siedzibą firm z Grupy Juwentus, zajmujących się głównie ochroną. Litery układające się w nazwę grupy zostaną umieszczone na pionowych łamaczach światła ciągnących się przez całą wysokość frontonu budynku. W nocy będą podświetlane. Przed wejściem do biurowca pojawią się także dekoracyjne sadzawki z wodą. Budynek zostanie wyposażony w serwerownię zapewniającą obsługę m.in. zgłoszeń alarmów z ochranianych nieruchomości.

Budowa obiektu rozpoczęła się w lipcu 2009 r., a tuż przed świętami zawieszono na nim wiechę, kończąc realizację stanu surowego. Obecnie trwają prace wykończeniowe.

- Obecnie prowadzimy prace wykończeniowe, takie jak szlichty i tynki, montaż elewacji aluminiowo-szklanej i kamiennej oraz montaż systemów instalacyjnych. Wkrótce rozpoczniemy montaż ścianek działowych, sufitów podwieszanych oraz sieci zewnętrznych - mówi Monika Rakowska, kierownik kontraktu w Hochtief Polska Oddział w Warszawie.

Budynek ma zostać oddany do użytku w czerwcu 2010 r.