Nowe osiedle w Ursusie

W tym tygodniu w Ursusie rozpoczęła się budowa osiedla Alpha. To pierwsza w Polsce inwestycja grupy kanadyjskich deweloperów.
Osiedle powstanie na działce pomiędzy ulicami Skoroszewską (to od niej będzie dojazd) a Składkowskiego, w sąsiedztwie supermarketu Leroy Merlin przy Al. Jerozolimskich. Będzie się składać z sześciu siedmiopiętrowych budynków. W pierwszym etapie powstaną trzy bloki, w których łącznie pomieści się 210 mieszkań. Ich metraże wahają się od ok. 40 do 97 m kw. Do lokali na parterach przypisane będą ogródki, na wyższych piętrach zaplanowano balkony, a na ostatnich kondygnacjach spore tarasy. Powstały one dzięki cofnięciu ostatnich pięter w głąb budynków.

Pod całym terenem osiedla będzie się rozciągać podziemny garaż, na powierzchni zaplanowano plac zabaw dla dzieci. Osiedle zostanie ogrodzone i wyposażone w wideodomofony oraz czytniki kart dostępu.

Budowa pierwszych trzech budynków ma wystartować z początkiem września. Mają być gotowe w czerwcu 2009 r. Za metr kwadratowy mieszkania trzeba dziś zapłacić 6,95 tys. zł, oprócz tego płaci się też za ogródki i tarasy (1,2 tys. zł za m kw.) oraz za balkon (2 tys.), a także za miejsce parkingowe (30 tys.). Część mieszkań nie ma przypisanych miejsc parkingowych. Za mieszkania płaci się ratami w miarę postępu prac budowlanych.

Inwestorem osiedla jest spółka Canadian Development Group. To pierwsza jej inwestycja w Polsce. Udziałowcami tej firmy są kanadyjscy inwestorzy do tej pory realizujący projekty w Stanach Zjednoczonych i w Belgii.