Ogród lokatorski - działkowanie XXI wieku!

Standardem nowego budownictwa staje się budowanie ogrodów lokatorskich na parterze, szerokich loggi na następnych piętrach oraz tworzenie wielkich tarasów na ostatnich piętrach. Wszystko skłania ku jednemu, zamiłowaniu człowieka do przestrzeni i natury. Ale, co zyskujemy na posiadaniu ogrodu lokatorskiego?

Domek z ogrodem nie dla każdego

Nie da się ukryć, iż większość z Nas najchętniej posiadałoby domek z ogrodem. Natomiast, nie każdego na to stać. Dochodzi również problem z dojazdem do pracy z miejsc oddalonych od centrów miast. Kiedyś wyjściem w takiej sytuacji było posiadanie ogrodu działkowego. Obecnie rozwiązanie jest jeszcze prostsze. Jest nim ogród lokatorski budowany na całej szerokości działki sąsiadującej z mieszkaniem. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest inwestycja AURA GARDEN skupiająca się właśnie na ogrodach, od dewelopera Mill Yon .

Ogród może mieć od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu metrów. Jest to zawsze teren ogrodzony niewielkim płotem, aby dostęp do niego mieli jedynie lokatorzy bądź ewentualnie mieszkańcy budynku. Właściciele są zobowiązani do zachowania ładu przestrzennego i estetycznego swojego ogródka. Administratorom osiedla zależy na tym by takie miejsce było ozdobą osiedla!

Właściciele poza tym są zobowiązani do uiszczania opłaty na wydatki związane z pielęgnacją zieleni, ale najczęściej w przypadku gdy ogród jest współdzielony z mieszkańcami budynku. Zwiększona jest również opłata za grunt. Jest to suma używanej powierzchni mieszkania i powierzchni ogródka. Jedynym ograniczeniem takiej własności jest reguła, iż na jego terenie nie można prowadzić żadnej działalności gospodarczej.

Przykład oferty mieszkań z ogródkiem lokatorskim od Home Broker .

Co zyskujemy?

Co może się znaleźć na terenie takiego ogródka? W zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. Może być to ładny kawałek zieleni, obsiany trawą z którego korzysta się latem do wspólnego przebywania na świeżym powietrzu. Na przykład, spotykając się przy grillu. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby miejsce to służyło do uprawy roślin na swój użytek. Ogród kwiatowy bądź warzywny to bardzo częste rozwiązanie.

Psychologowie i aktywiści zachęcają do jak największej inwestycji w tereny zielone. Zwłaszcza w miastach. Taki ogród może być nie tylko idealnym dostawcą świeżych ekologicznych warzyw, ale również pożyteczną lekcja dbania o roślinność dla dzieci. Uprawianie ogródka jest niezwykle angażujące i zdecydowanie pozytywnie wpływa na ich rozwój.

Takie miejsce, może równie dobrze posłużyć do zorganizowania placu zabaw dla maluchów. Zjeżdżalnia, piaskownica i huśtawka na świeżym powietrzu to spełnienie marzeń niejednego brzdąca.

Ogródek lepszy niż działka

Lokatorski ogródek to świetne rozwiązanie dla tych którzy oczekują komfortu obcowania z naturą, a jednocześnie są bardzo aktywni zawodowo. To świetne miejsce do edukacji dla dzieci oraz miejsce codziennych zabaw na świeżym powietrzu. Warto się przyjrzeć ofertom deweloperów oferujących właśnie tego typu rodzaje mieszkań.

Oferty mieszkań z ogrodami lokatorskimi na Domiporta.pl .

Mieszkanie z ogródkiem lokatorskim łączy bliskość centrum miasta z ekskluzywnością posiadania własnej działki na przedmieściach. I właśnie to jest w tym najpiękniejsze!