Zamieszkaj w hotelu

Rynek nieruchomości w Polsce oferuje coraz więcej alternatywnych form inwestowania. Jedną z nich jest zakup apartamentu w aparthotelu.
Aparthotel to nic innego jak skrzyżowanie apartamentu z hotelem. Ma on z jednej strony zapewnić wygodę usług hotelowych, a z drugiej - poczucie swobody, jakie daje dostęp do w pełni wyposażonej przestrzeni mieszkalnej, a więc kuchni, salonu i łazienki. Wysoki standard ma zachęcać do wynajęcia na dłużej, dlatego też aparthotele określane są mianem "hoteli przedłużonego pobytu". Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by tego typu lokale wynajmowane były na krótki czas.

Podczas poszukiwań należy być czujnym, bowiem rozglądając się za aparthotelem można natknąć się na oferty noclegów w hotelach, w których kwatery nie są do końca niezależne (np. brakuje osobnej kuchni lub łazienki). Ponadto, nie ma mowy o podwyższonym standardzie.

Atrakcyjność inwestycji zależy przede wszystkim od lokalizacji tego typu nieruchomości. Aparthotele zyskują popularność zarówno w miejscowościach turystycznych, jak i w większych miastach, gdzie grono zainteresowanych poszerzają klienci biznesowi. Im większy popyt na rozbudowaną bazę noclegową, tym lepiej. Najwięcej aparthoteli znajduje się w miejscowościach typowo turystycznych, takich jak Zakopane, Karpacz, Kołobrzeg, Świnoujście czy Sopot oraz w największych miastach Polski: Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku.

Taką inwestycją zainteresowane będą przede wszystkim osoby skłonne do ulokowania nadwyżek finansowych w nieruchomości. Kupno lokalu w aparthotelu daje nabywcy możliwość zamieszkania w atrakcyjnej lokalizacji wraz z możliwością korzystania z licznych usług hotelowych, takich jak sprzątanie, wymiana pościeli, restauracja, obsługa recepcji. Jednak zdecydowana większość nabywców dokonuje zakupu w celach zarobkowych i wynajmuje klientom samodzielnie, bądź za pośrednictwem firm zajmujących się wynajmem tego rodzaju lokali.

Decydując się na tego rodzaju inwestycję należy zawsze rozważyć ryzyko jakie się z nią wiąże. Kupując apartament, inwestor sięga zazwyczaj po nieruchomość z rynku pierwotnego a to niesie ze sobą ryzyko zaangażowania kapitału w projekt deweloperski. Zostając właścicielem apartamentu w aparthotelu stajemy również przed ryzykiem jakie niesie za sobą działalność hotelowa.

Zobacz oferty apartamentów na sprzedaż na Domiporta.pl

Więcej o: