Kaskada na Chomiczówce

Budynek o niezwykłym kształcie zbuduje na Chomiczówce firma Bouygues Immobilier Polska
La Cascade, bo tak ma się nazywać ten budynek, powstanie na łuku ul. Bogusławskiego na Bielanach, nieopodal Instytutu Technologii Materiałów Elektronowych. Będzie to dwuczęściowy blok, którego jedno skrzydło będzie wysokie na 13 pięter, a drugie będzie rosnąć kaskadowo od dwóch do ośmiu pięter. Problem w tym, że budynek stanie na tyle blisko istniejącego 15-piętrowego bloku osiedla Przylądek Bielany firmy Asbud, że gdyby dorównywał mu wysokością, zacieniałby jego mieszkania. To dlatego jedno skrzydło budynku architekci przycięli, nadając mu kaskadowy kształt.

Inwestorem jest firma Bouygues Immobilier Polska. Była ona jednym z pierwszych, które dostrzegły, że po kryzysie klienci zaczęli poszukiwać mieszkań o mniejszym metrażu, ale nadal zależy im na tym, żeby miały one dwa-trzy pokoje. Dlatego w La Cascade znajdzie się 109 mieszkań o kompaktowych rozmiarach. Dominować będą najpopularniejsze mieszkania dwu- i trzypokojowe. Metraże tych pierwszych będą zaczynać się już od 34 m kw. i dochodzić do 50 metrów. Najmniejsze mieszkanie trzypokojowe urządzono na 48 m kw., zaś największe będzie mieć 65 m kw. Będzie też kilka kawalerek (od 25 m kw.) oraz trzy mieszkania czteropokojowe o powierzchni ok. 83 m kw.

Inwestor podkreśla, że atutem inwestycji jest lokalizacja zapewniająca mieszkańcom łatwy dojazd. Budynek powstanie o ok. 200 metrów od ul. Wólczyńskiej, którą kursuje kilka linii autobusowych i tramwajowych. Tramwaje jeżdżą też prostopadłą do Wólczyńskiej ul. Nocznickiego, po kilkuminutowej jeździe można dojechać do stacji metra Młociny.

- Dzięki linii metra Bielany to obecnie jedna z najbardziej interesujących dzielnic w Warszawie. Łączy ona zielone tereny rekreacyjne i spacerowe z wysoko rozwiniętą infrastrukturą usługowo-handlową - mówi Katarzyna Rauber, dyrektor sprzedaży i marketingu w Bouygues Immobilier Polska. - La Cascade została zlokalizowana w rejonie, który w pełni wykorzystuje te zalety i jednocześnie oferuje mieszkańcom doskonałe połączenie z pozostałymi dzielnicami miasta.

Zdaniem dewelopera, "inwestycja jest atrakcyjną ofertą zwłaszcza dla osób młodych i dynamicznych, które cenią sobie atuty mieszkania w mieście, a jednocześnie poszukują spokoju i możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu". - Mieszkania w La Cascade są też alternatywą dla mieszkańców okolicznych miejscowości dojeżdżających do pracy w Warszawie - przekonuje Katarzyna Rauber. I dodaje, że mieszkańcy La Cascade będą mogli korzystać z istniejącej w pobliżu infrastruktury społecznej, m.in. kilku przedszkoli i szkół.

Ceny mieszkań będą się zaczynać od niespełna 6,2 tys. zł, a dochodzić do ponad 8 tys. zł za m kw. To oznacza, że te najtańsze zmieszczą się w okrojonych limitach programu "Rodzina na swoim". Górna granica ceny metra kwadratowego mieszkania, które można kupić przy wsparciu tym programem, to 6435 zł. Ten limit będzie obowiązywać do końca marca. Potem zostanie wyznaczony nowy. Przypomnijmy jednak, że kredyty z rządowym dofinansowaniem będą udzielane tylko do końca tego roku.

- Na razie uruchomiliśmy przedsprzedaż mieszkań. Budowę rozpoczniemy dopiero za kilka tygodni, bo jeszcze nie uprawomocniło się nam pozwolenie na budowę - mówi Katarzyna Rauber. Realizacja inwestycji potrwa około półtora roku, jeżeli pozwolenie na budowę uprawomocni się na wiosnę, budynek powinien zostać oddany do użytku jesienią 2013 r.