Sprzedaż

 • Nieruchomość z hipoteką - można kupować
 • Pośrednik musi być profesjonalistą - obroni się, gdy będzie miał wiedzę ponadprzeciętną
 • Rozpiętość cen za mieszkania w małych i dużych miastach Polski

  Rozpiętość cen za mieszkania w małych i dużych miastach Polski

  Rekordy cenowe nieruchomości biją stolice województw. Rozpiętość między stawkami w małych miastach, a tymi na największych rynkach może sięgnąć nawet 200 procent. Najtańsze mieszkania znajdują się we wschodniej części Polski, na Mazurach i w województwie lubuskim. Najdroższe oczywiście w Warszawie i Krakowie.

  Monika Prądzyńska, Dział Analiz WGN
 • Home Broker wynajmie mieszkania studentom z zagranicy

  Home Broker wynajmie mieszkania studentom z zagranicy

  Home Broker kolejny rok z rzędu będzie pośredniczył w wynajmie mieszkań dla studentów przyjeżdżających do Polski na wymianę, w ramach europejskiego programu Erasmus. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Erasmus Student Network, doradcy Home Broker przygotują ofertę mieszkań we wszystkich ośrodkach akademickich, w których znajdują się sekcje ESN Polska.

  informacja prasowa
 • Odkupienie przez fundusz inwestycyjny jednostek nabytych w drodze dziedziczenia

  Odkupienie przez fundusz inwestycyjny jednostek nabytych w drodze dziedziczenia

  Banki udzielające kredytów hipotecznych bardzo często wraz z kredytami sprzedają kredytobiorcom inne produkty, w szczególności związane z funduszami inwestycyjnymi. Bank w takim przypadku proponuje obniżenie oprocentowania kredytu pod warunkiem systematycznego zakupu jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym (tzw. programy ?niższa rata?). Rezygnacja natomiast z wpłacania pieniędzy do TFI powoduje automatycznie podwyższenie oprocentowania posiadanego kredytu. Nabycie jednostek uczestnictwa nie podlega opodatkowaniu. Opodatkowaniu podlega ich odpłatne zbycie.

  Dorota Ryterska, prawnik w Ekspertax.pl
 • Zbycie mieszkania po śmierci współmałżonka nie zawsze podlega opodatkowaniu

  Zbycie mieszkania po śmierci współmałżonka nie zawsze podlega opodatkowaniu

  WSA w Warszawie w dniu 18 grudnia 2013 r. wydając wyrok (III Sa/Wa 1177/13) kolejny raz potwierdził, że zbycie udziału w mieszkaniu po śmierci jednego z małżonków, między którymi istniała współwłasność majątkowa małżeńska nie podlega opodatkowaniu, jeśli nastąpi po upływie 5 lat, licząc od końca roku nabycia mieszkania, gdy nie nastąpiło ono w ramach działalności gospodarczej.

  Dorota Ryterska, prawnik w Spółce Doradztwa Podatkowego Ekspertax.pl
 • Inwestycja na wynajem: Kupić trzy kawalerki czy jeden apartament

  Inwestycja na wynajem: Kupić trzy kawalerki czy jeden apartament

  Zakup nieruchomości to dobra inwestycja, bardziej stabilna niż lokaty na rynku kapitałowym, zwłaszcza przy obecnym niskim poziomie ich oprocentowania. Teraz, kiedy ceny na rynku nieruchomości są najniższe od kilku lat, natomiast system zabezpieczeń emerytalnych jest na zakręcie i zmierza w niewiadomym kierunku, warto pomyśleć o stworzeniu sobie dodatkowego źródła dochodu na ?jesień życia? - w postaci mieszkania na wynajem.

  Małgorzata Battek, Analityk rynku WGN
 • Zobacz, gdzie powstaną nowe drapacze chmur w 2014 roku
 • Rejestr Pośredników i Zarządców Nieruchomości PFRN uruchomiony

  Rejestr Pośredników i Zarządców Nieruchomości PFRN uruchomiony

  Zgodnie z zapowiedziami Polska Federacja Rynku Nieruchomości w dniu 20 grudnia 2013 roku uruchomiła Centralny Rejestr Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości. Rejestr jest jednym z elementów systemu potwierdzania kwalifikacji pośredników i zarządców nieruchomości przez PFRN.

  Informacja prasowa
 • Dodatkowy kredytobiorca szansą na kredyt hipoteczny

  Osoby mające problem z uzyskaniem zdolności kredytowej nie są w sytuacji patowej. Jednym z możliwych rozwiązań jest dołączenie do kredytu dodatkowego kredytobiorcy.

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl
 • Jak przygotować dach do zimy?

  Jak przygotować dach do zimy?

  Właściwe przygotowanie dachu przed nadejściem zimy pozwoli nie tylko uniknąć rozczarowania wiosną, ale również zaoszczędzić czas i pieniądze. Pielęgnacja jest przecież znacznie łatwiejsza niż kosztowny remont pokrycia dachu i wykończenia poddasza. Michał Jabłonkowski, ekspert firmy Ruukki Polska, radzi w jaki sposób to zrobić, aby nie zniszczyć blachodachówki.

  Informacja prasowa
 • Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych

  Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych

  Już w najbliższy weekend, od 8 do 10 listopada 2013 r. odbędą się 10. Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych. Wydarzenie, organizowane przez Instytut Budynków Pasywnych w Darmstadt, obchodzi w tym roku jubileusz. Każda edycja cieszy się zainteresowaniem dziesiątek tysięcy osób. Domy pasywne będzie można odwiedzić też w Polsce.

  informacja prasowa
 • Na jakie dofinansowanie można liczyć w ramach programu Mieszkanie dla Młodych?

  Na jakie dofinansowanie można liczyć w ramach programu Mieszkanie dla Młodych?

  Program Mieszkanie dla Młodych ma ruszyć dopiero z początkiem 2014 r. Jednak mieszkańcy zdecydowanej większości miast i miasteczek Polski już mogą obliczyć, jakie dofinansowanie będzie im przysługiwało, jeśli stosowny wniosek złożą w I kwartale przyszłego roku. Co nie dziwi, najwyższe dopłaty będą dostępne w Warszawie.

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl
 • Mały dom na dużej działce - tego chcemy
 • "Mieszkanie dla Młodych" rozpocznie kuszenie niewybudowanymi lokalami?

  "Mieszkanie dla Młodych" rozpocznie kuszenie niewybudowanymi lokalami?

  Od przyszłego roku wchodzi w życie rządowy program "Mieszkanie dla Młodych". Dofinansowaniem objęty zostanie jedynie rynek pierwotny, co oznacza, że wiele młodych osób kupi mieszkania w budowie. Jak więc bezpiecznie kupić niewybudowany jeszcze lokal?

  Jolanta Korucu
 • Podatek od nieruchomości 2014

  Minister finansów podał maksymalne stawki podatku od nieruchomości na przyszły rok. Dla właścicieli mieszkań i domów ewentualna podwyżka nie będzie dotkliwa

  mawi
 • Mieszkanie z myślą o dziecku

  Wraz z pojawieniem się maleństwa w domu, czeka cię kupno nowego mieszkania albo solidne przemeblowanie. Jak poradzić sobie ze stworzeniem M dla rodziny z dziećmi?

  Jolanta Korucu
 • 9 nisko kosztowych wskazówek jak zmienić swoje mieszkanie w mieszkanie pokazowe

  Jeśli chcesz szybko sprzedać swój dom i uzyskać za niego jak najwięcej pieniędzy, jest niezwykle ważne aby potencjalni nabywcy i ich agenci czuli, że jest to tak zwana "gorąca oferta?. Poniższe wskazówki pomogą Ci tak przygotować mieszkanie lub dom do sprzedaży, że na pewno będzie się wyróżniać na tle konkurencyjnych ofert.

  Katarzyna Nowińska Kalinkiewicz, Creative Home Staging
 • 198 mieszkań drugiego etapu Parku Ostrobramska już w sprzedaży

  Rusza sprzedaż drugiego etapu osiedla Park Ostrobramska, które powstaje na warszawskiej Pradze-Południe. Już teraz zainteresowani mogą zapoznać się z ofertą Skanska. Do wyboru mają 198 nowych mieszkań, których ceny zaczynają się już od 195 tys. zł. Więcej o etapie będzie można dowiedzieć się podczas Dnia Otwartego, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 sierpnia.

  Skanska Residential Development Poland Sp. z o. o.
 • Sprzedaż działki z rozpoczętą budową domu

  Sprzedaż nieruchomości obejmuje zarówno zbycie gruntu, jak i znajdującego się na nim budynku. Z tego powodu bieg pięcioletniego terminu, którego upływ zwalnia z podatku, nie może być liczony odrębnie dla nabycia własności gruntu oraz dla wybudowanego na tym gruncie budynku.

  Dorota Ryterska, prawnik w Ekspertax.pl
 • Sprzedający dłużej czeka na kontrahenta

  Średnio aż 137 dni potrzebują sprzedający mieszkania w Warszawie na realizację transakcji. Przed rokiem było to niespełna 100 dni - podaje agencja Metrohouse

  mawi