Ekspresy do zabudowy – czym kierować się przy zakupie?

Trudno wyobrazić sobie poranek bez aromatycznej kawy. Ekspres to inwestycja, która szybko się zwróci - w końcu dzień rozpoczęty w dobrym nastroju, będzie znacznie bardziej produktywny, nie mówiąc już o tym, że przyjemnie spędzony. Dlatego na odpowiednim urządzeniu do kawy nie powinniśmy oszczędzać. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy na etapie remontu lub urządzania kuchni. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór ekspresu do zabudowy! To eleganckie, ale też praktyczne rozwiązanie, które sprawi, że we własnej kuchni poczujemy się jak w stylowej kawiarni.

Czym kierować się przy wyborze takiego urządzenia? Przyjrzyjmy się najważniejszym parametrom, które pomogą nam podjąć decyzję o tym, na który model warto postawić!

Ekspres do zabudowy - dlaczego warto?

Zacznijmy od tego, dlaczego, mając taką możliwość, warto zdecydować się na ekspres do zabudowy? Powodów jest kilka, chociaż trzeba jasno powiedzieć, że ekspresy tego typu są zwykle bardziej kosztowne.

 

Na korzyść tego rozwiązania przemawia jednak wiele argumentów, zwłaszcza związanych z wyglądem pomieszczenia.

 

- Ekspres do zabudowy świetnie komponuje się z nowoczesnym wnętrzem - dbając o to, by nasze wnętrze wyglądało stylowo i elegancko, ekspres do zabudowy wydaje się naturalną konsekwencją takiego podejścia do urządzania własnej przestrzeni.

 

- Łatwość czyszczenia - ekspres w zabudowie łatwo utrzymać w porządku, co przy tego typu urządzeniu ma spore znaczenie!

 

- Więcej przestrzeni w kuchni - wybierając opcję wolnostojącą, musimy liczyć się z tym, że urządzenie zajmie sporo miejsca w kuchni. Decydując się na ekspres do zabudowy, tę przestrzeń uwalniamy! Nie stanie on na blacie, na którym moglibyśmy przygotowywać potrawy lub przechowywać inne, drobne sprzęty AGD.

 

- Zaawansowane technologie - producenci zwykle dbają o to, by ekspresy do zabudowy odznaczały się najnowszymi technologiami, takimi, jak inteligentne, automatyczne ocenianie wielkości kubka, w jakim przygotowujemy kawę.

 

To wszystko ważne argumenty za tym, by na pytanie, czy warto wybrać ekspres do zabudowy, entuzjastycznie odpowiedzieć: zdecydowanie tak!

Skoro jesteśmy już przekonani, że taki ekspres będzie dobrym pomysłem, czas zastanowić się, czym kierować się przy wyborze idealnego modelu!

Jak wybrać ekspres do zabudowy?

Co wziąć pod uwagę, wybierając ekspres do zabudowy?

 

- Design - to jeden z najważniejszych argumentów za tego typu rozwiązaniem, dobrze więc wybrać ekspres najlepiej dopasowany do naszego wnętrza.

 

- Kawy, które możemy przygotować - zwykle tego typu zaawansowane ekspresy oferują szeroki wybór kaw - dobrze jednak sprawdzić, czy są wśród nich te napoje, które lubimy najbardziej.

 

- Rodzaj kawy, jakiej możemy użyć do przygotowania napoju - zwykle jest to zarówno kawa ziarnista, jak i mielona.

 

- Podłączenie do instalacji wodnej - to wygodne rozwiązanie, które sprawia, że nie trzeba uzupełniać pojemnika z wodą. Większość ekspresów do zabudowy możliwość takiego podłączenia oferuje - ale nie wszystkie, dobrze to sprawdzić przed zakupem.

 

- Inteligentne funkcje - warto sprawdzić, czy ekspres, który wpadł nam w oko, nie oferuje zaawansowanych rozwiązań, takich, jak łączenie się przez wi-fi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy przygotować swoją ulubioną kawę prosto z łóżka.

 

Nie ulega wątpliwości, że kawa z dobrej jakości ekspresu smakuje naprawdę wyśmienicie! Możliwość cieszenia się nią w domu każdego dnia to wystarczający argument za tym, by sprawdzić, jakie ekspresy do zabudowy w sklepie MediaMarkt wpadną nam w oko. Jeśli przed nami remont lub urządzanie kuchni, to dobry moment, by rozważyć taki zakup!