Powstaje "Osiedle Fatimskie" pierwsze w Polsce osiedle tylko dla katolików

Osiedla tematyczne nie powinny już nikogo dziwić, lecz to jest wyjątkowe. Inwestycja sześciu niedużych domków jednorodzinnych - "Osiedle Fatimskie" jest przewidziane jedynie dla katolików.

Sześć pierwszych domków jest jedynie elementem pierwszego etapu inwestycji przewidzianej na wiele lat. Poza przestrzenią rekreacyjną ma powstać również przedszkole. 

Osiedle Fatimskie

Inwestycja znajduje się 11 kilometrów od granic Krakowa, a położona jest w pobliżu trasy E7 i dwa kilometry od Zakopianki, co umożliwia płynny dojazd do stolicy Małopolski. 

Według obietnicy, do Krakowa można dojechać w parę minut samochodem i około 20 minut autobusem, którego przystanek jest w pobliżu.

Warunki

Domy będą wykonane w technologii tradycyjnej. Budynki mają posiadać instalację centralnego odkurzacza, a całość ma spajać 2 hektarowy plac. W jego wnętrzu mają się znaleźć plac zabaw dla dzieci, fontanna, altana z grillem oraz miejscem na modlitwę – ławki obok kapliczki z różańcem.

Za inwestycję odpowiada biznesmen Andrzej Sobczyk - wiceprezes Stowarzyszenia Rafael, producent i dystrybutor filmów religijnych, właściciela grupy handlowej Gloria24, czyli największej w kraju sieci księgarni z katolickimi książkami.

Źródło: osiedlefatimskie.pl

Więcej o: