Inwestycja Centrum Marszałkowska - nad budynkiem zawisła wiecha kończąca budowę

W miejscu starego Sezamu powstaje zupełnie nowa inwestycja. Centrum Marszałkowska ma być budynkiem wyższym, ładniejszym i bardziej ekologicznym. Dzisiaj na placu budowy zawisła wiecha symbolizująca ukończenie stanu surowego.

Za starym Sezamem nikt nie płakał jak za wyburzonym pawilonem Emilia po drugiej stronie Pałacu Kultury i Nauki. Co nie znaczy, że nie miał też bogatej historii. Ale to już teraz bez znaczenia. W tym miejscu znajduje się już inwestycja Centrum Marszałkowska - to już zupełnie inna historia. 

Centrum Marszałkowska

Budynek, który obecnie powstaje na rogu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej musi nie tylko wypełnić miejsce po starym Sezamie, ale i wpisać się zabudowę Ściany Wschodniej. Miejsce, w którym znajduje się budynek każdego dnia mija 300 tysięcy warszawiaków, a 30% wszystkich mieszkańców Warszawy choć raz w tygodniu przechodzi w jego pobliżu. 

Centrum Marszałkowska ma zostać odda do użytku w pierwszej połowie przyszłego roku. Obecnie budynek jest ukończony do stanu surowego. Ten moment ma symbolizować zawieszona na szczycie wiecha. Jest to tradycyjny znak ukończenia prac budowlanych. Więcej o zwyczajach związanych z budową można przeczytać tutaj

Stacja metra 

Budynek ma płynnie łączyć przestrzeń biurową, handlową i przestrzeń publiczną. Aby ułatwić komunikacje, budynek łączy się bezpośrednio ze stacją metra Świętokrzystka uzyskując dostęp do wszystkich nitek metra.

Centralna lokalizacja, bezpośredni dostęp do dwóch linii metra, wykorzystanie silnego potencjału handlowego Ściany Wschodniej to czynniki, które sprawiają, że Centrum Marszałkowska cieszy się ogromnym zainteresowaniem rynku. 

– mówi Michał Skotnicki, Prezes Zarządu BBI Development S.A.

Centrum Marszałkowska zaoferuje łącznie 16 500 mkw. powierzchni, z czego 3 400 mkw. będzie przeznaczonych na handel i usługi.W budynku znajdzie się 2-poziomowy parking podziemny dla 106 samochodów oraz parking dla rowerów z szatnią i prysznicami. Budynek wpisuje się w trend przywracania zieleni w centrum miasta i będzie naturalnym uzupełnieniem projektu „Zielona Świętokrzyska”.