Program Mieszkanie Plus - nabiera rozpędu. Pierwsze mieszkania już przyznane

Mieszkanie Plus jest jednym z najbardziej wyczekiwanych programów wprowadzonych przez obecną ekipę rządową. W ręce pierwszych lokatorów trafiają mieszkania z tego programu.

O programie Mieszkanie Plus dotychczas krążyły różne opinie. Ale im więcej czasu upływa od zapowiedzi, tym bardziej program nabiera faktycznych kształtów. Pierwsze klucze trafiają już do lokatorów. 

Pierwsze mieszkania w Jarocinie

Burmistrz Jarocina - Adam Pawlicki - przekazał pierwsze decyzje o przydziale mieszkań z programu Mieszkanie Plus. Pierwsze osoby wprowadzą się do mieszkań na wiosnę 2018 roku w dzielnicy Siedleminie.

To historyczny dzień. Program Mieszkanie Plus to wielowymiarowe przedsięwzięcia pozwalające zlikwidować deficyt mieszkaniowy w Polsce, zwłaszcza wśród tych, których nie stać na zakup lub wynajem mieszkania na wolnym rynku.

- mówił w Jarocinie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Powrót do kraju

Przydział na mieszkanie w ramach programu "Mieszkanie Plus" otrzymał także mieszkający w Wielkiej Brytanii Polak, któremu nowe mieszkanie pozwoli na powrót z emigracji. Jarociński projekt "Mieszkanie Plus" realizowany jest w trzech lokalizacjach. W sumie w budowie jest 366 mieszkań.

Uroczystość wręczenia decyzji o przyznaniu mieszkań w Jarocinie. W uroczystości brał udział minister Jarosław GowinUroczystość wręczenia decyzji o przyznaniu mieszkań w Jarocinie. W uroczystości brał udział minister Jarosław Gowin domena publiczna / mib.gov.pl

Największe osiedle powstanie w Jarocinie przy ul. Siedlemińskiej, gdzie budowanych jest 228 mieszkań. W ramach pierwszego etapu powstaje tu 120 mieszkań, które będą gotowe w kwietniu 2018 roku, a kolejne 108 mieszkań, w drugim etapie inwestycji - do października 2018 roku. W drugiej lokalizacji w mieście - przy ul. Leszczyce trwa budowa 42 lokali. Tutaj prace zakończą się do końca czerwca 2018 r. Z kolei mieszkania w Siedleminie powstaną najszybciej. Klucze najemcom 96 lokali zostaną przekazane już w marcu przyszłego roku.

Standardy mieszkań

We wszystkich wspomnianych lokalizacjach powstają domy w zabudowie szeregowej, a w nich dwu- i trzypokojowe mieszkania dla rodzin z terenu gminy Jarocin. Lokale o metrażach 36 m2 i 55 m2 zostaną wykończone "pod klucz". Stawki czynszu wyniosą od 11 do 12 zł/m2. Każdy lokal będzie miał indywidualne ogrzewanie. Również liczniki na wodę i prąd będą oddzielne, co lokatorom umożliwi samodzielne rozliczanie się za media.

Źródło: mib.gov.pl

Więcej o: