Wybudują jeszcze więcej! Poczta Polska wspiera program Mieszkanie Plus

Współpraca między Pocztą Polską a Bankiem Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości rozwija się wzorowo i według planów założonych w programie Mieszkanie Plus.

Jak ogłosiła Poczta Polska, spółka przeznaczy pod program Mieszkanie Plus kolejne grunty. Łącznie jest to już 16 hektarów ziemi w takich strategicznych miastach jak Warszawa, Lublin, Gdańsk czy Wrocław. 

Mieszkanie Plus

Nad programem Mieszkanie Plus czuwają dwa główne organy. Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, który zajmuje się finansowaniem i obsługą lokali na wynajem. Natomiast Krajowy Rejestr Nieruchomości organizuje przekazanie gruntów pod budowę.

Poczta Polska dołączyła do spółek, która przekazała cześć ze swoich wolnych gruntów pod program budowy tanich mieszkań pod wynajem. Do puli KRN trafiło kolejnych pięć działek znajdujące się w Warszawie (dwie), Wrocławiu, Rybniku i Grudziądzu

Kiedy będą dostępne mieszkania

Jeżeli wszystkie niezbędne wymogi zostaną spełnione roboty mają ruszyć już na pod koniec trzeciego kwartału 2018 roku. Wydaje się to być długi termin, ale trzeba pamiętać, że najczęściej do KRN trafiają grunty nieuzbrojone, które należy najpierw przygotować do budowy. Zakończenie inwestycji jest obecnie planowane na 2020 rok. 

Wcześniej informowano o budowie 1100 mieszkań, ale tą wartość należy skorygować ponieważ urząd miasta Stołecznego Warszawy opracowuje nowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. W nowym planie ma być położona większa uwaga na zieleni miejskiej. W planach jest uwzględniona również budowa szkoły.

Będą kolejne grunty

Poczta Polska już zapowiedziała, że szykuje kolejne 6 hektarów ziemi. Głównie w takich miasta jak Warszawa, Gdańsk, Lublin oraz Chełm. Poczta Polska posiada też wiele atrakcyjnych gruntów, ale nie będą one przeznaczone pod program Mieszkanie Plus. Istnieją już plany ich zagospodarowania, ale w pełni komercyjnego. 

Spółka podała również, że posiada wiele budynków i pustostanów, które można by było wykorzystać w programie Mieszkanie Plus dzięki adaptacji. Ale decyzję pozostawiają KRN. Jeżeli spółka nie będzie nimi zainteresowana to Poczta Polska poszuka na nie kupca na wolnym rynku. 

Więcej o:
Skomentuj:
Wybudują jeszcze więcej. Poczta Polska wspiera Mieszkanie Plus
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX