Kolejne 1100 mieszkań powstanie w województwie Zachodniopomorskim

W piątek została podpisana deklaracja między Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim a Krajowym Zasobem Nieruchomości (KZN). Umowa ma dotyczyć budowy 1100 mieszkań w programie Mieszkanie Plus.

Program Mieszkanie Plus, choć z początkowymi trudami, zaczynam nabierać rozpędu a coraz więcej gmin i agencji państwowych oferuje swoją pomoc w jego realizacji. Tym razem do programu dołączyły liczne gminy w Zachodniopomorskim.

Krajowy Zasób Nieruchomości

Uroczyste podpisanie 21 listów odbyło się przed konferencją o możliwościach realizacji programu Mieszkanie Plus przy udziale Krajowego Zasobu Nieruchomości. Włodarze zachodniopomorskich samorządów wskazali w listach działki pod budownictwo mieszkaniowe, na których mogą ruszyć budowy na zasadach określonych w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

W ten sposób do Łomży, Ujsoł, Szerzyn, Zakliczyna, Skawiny, Pcimia, Kuźni Raciborskiej, Kielc, Zielonej Góry, dołączyły nowe gminy, w których powstaną inwestycje z programu Mieszkanie Plus. Chęć budowania zadeklarowały samorządy Barwic, Białogardu, Białego Boru, Chojny, Choszczna, Darłowa, Drawska Pomorskiego, Goleniowa, Gościna, Kalisza Pomorskiego, Mirosławca, Myśliborza, Pełczyc, Polanowa, Połczyna Zdroju, Sławna, Stepnicy, Suchania, Świnoujścia, Tychowa oraz Węgorzyna.

Dobrze, że uroczystość podpisania odbywa się u wojewody zachodniopomorskiego, bo jego sprawne działanie umożliwiło dobre tempo negocjacji z gminami

mówił Tomasz Żuchnowski, wiceminister infrastruktury i budownictwa. 

Krajowy Zasób Nieruchomości poszukuje działek odpowiednich pod budownictwo mieszkaniowe i chce poznać opinie gmin dotyczące lokalizacji mieszkań z opcją dojścia do własności. Dla najemców – przyszłych właścicieli mieszkań, będzie to bardzo atrakcyjna oferta najmu o czynszu normowanym (maksymalny ustalony dla danej lokalizacji przez rozporządzenie rządu). Takie mieszkanie będzie można docelowo wykupić, albo tylko długoterminowo wynajmować. Cena przyszłych lokali ustalona została na bardzo atrakcyjnym poziomie.

W Drawsku Pomorskim i innych zachodniopomorskich gminach powstaną inwestycje Mieszkanie PlusW Drawsku Pomorskim i innych zachodniopomorskich gminach powstaną inwestycje Mieszkanie Plus mib.gov.pl

Wiceminister Tomasz Żuchowski podczas spotkania z samorządowcami omówił funkcjonowanie Krajowego Zasobu Nieruchomości, przedstawiając nowe możliwości, jakie daje ustawa gminom i inwestorom. Zachęcał do przyłączenia się do Narodowego Programu Mieszkaniowego i korzystania z możliwości pakietu Mieszkanie Plus, podkreślając, że budowa mieszkań to wspólne zadanie władz lokalnych i polskiego rządu.

Źródło: mib.gov.pl

Więcej o: