Program Mieszkanie Plus rusza w Warszawie

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ogłosiło dzisiaj rozpoczęcie prac na gruntach należących do Poczty Polskiej. Na udostępnionych działkach ma powstać 1100 mieszkań.

Poczta Polska oraz BGK Nieruchomości podpisały dzisiaj umowę na realizacje 1100 mieszkań w południowo-zachodniej części dzielnicy Wola. Lokale powstają w programie Mieszkanie Plus, czyli będą na wynajem z opcja dojścia do własności. 

Mieszkanie Plus w Warszawie

Poczta Polska udostępnia grunty pod budowę, natomiast BGK Nieruchomości da fundusze na budowę budynków. Budynki powstaną w dwóch lokalizacjach. Na pierwszej, ponad dwuhektarowej działce położonej przy ul. Sowińskiego 28, powstanie blisko 450 mieszkań, na drugiej - około trzy hektarowej znajdującej się przy ul. Worcella 1 - zostanie zbudowanych około 650 mieszkań.

Podpisywane dziś umowy pozwolą na budowę pierwszych mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus na gruntach Skarbu Państwa. Cieszę się, że to właśnie Poczta Polska jako pierwsza spółka podpisała umowy na realizację inwestycji.

- mówił na konferencji minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Nowy program mieszkaniowy

Umowę ze strony Poczty Polskiej podpisali prezes Przemysław Sypniewski i członek zarządu Paweł Skoworotko, a ze strony BGK Nieruchomości S.A. wiceprezes zarządu Włodzimierz Stasiak i członek zarządu Bartłomiej Pawlak. W spotkaniu wziął udział również wiceminister rozwoju Witold Słowik.

Uczestnicy uroczystości podpisania umowy na budowę mieszkań w Warszawie w ramach Mieszkania PlusUczestnicy uroczystości podpisania umowy na budowę mieszkań w Warszawie w ramach Mieszkania Plus mib.gov.pl / domena publiczna

Mieszkanie Plus jest głównym programem realizowanym z pakietu rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego. Pakiet ma przede wszystkim zwiększyć liczbę mieszkań dostępnych dla osób o niskich i umiarkowanych dochodach, dzięki wykorzystaniu nieruchomości Skarbu Państwa. 

5 lipca 2017 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości, przedłożony przez MIB. KZN będzie gromadzić nieruchomości należące do państwa i zarządzać nimi tak, aby zwiększyć podaż nieruchomości pod budownictwo mieszkaniowe położonych zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach, dostępnych tak dla dużych, jak i niewielkich przedsiębiorców.

Obecnie w budowie w ramach programu Mieszkanie Plus znajduje się ponad 1200 mieszkań, a 10 000 jest w przygotowaniu.

Źródło: mib.gov.pl

Więcej o: