Minecraft - spełniony sen domorosłych projektantów

Minecraft jest to jedna z tych gier, w której oprócz przetrwania liczy się kreatywność. Daje ona nieograniczone możliwości w odtwarzaniu budowli, miast czy obiektów, które kojarzone są z codzienności.

Są gracze, którzy przenosząc coś z prawdziwego świata do rzeczywistości Minecraft udowadniają, że są świetnymi budowniczymi. To dzięki nim w grze podziwiać można repliki takich budynków jak Koloseum, Średniowieczne miasto Lothaven, czy Arabius City, które powalają swoją skalą.

Klockowa architektura

Nie wszyscy jednak podążają za tym co już znane. Włączając youtube można zobaczyć spektakularne budowle, które są efektem długiej pracy i zupełnie nowatorskiego podejścia autorów. Minecraft daje nieograniczone możliwości przestrzenne dlatego można ścigać się w pomysłach na zagospodarowanie przestrzeni i tworzyć budynki w kształcie statków kosmicznych, skrzydeł samolotów czy postaci Lego.

Jeden z budynków przygotowany przez gracza w MinecraftaJeden z budynków przygotowany przez gracza w Minecrafta piratebay.com CC0

Minecraft to świetna gra dla osób, które cenią sobie pracę zespołową, mają pomysł na swoją budowlę, a wykonaniem chcą się podzielić z innymi. Plusami takiego rozwiązania są przede wszystkim zaoszczędzony czas, ale również wzbogacenie pomysłu o nowe elementy oraz widowiskowy efekt. Przykładem pracy zespołowej mogą być wszystkie serwery tworzone przez społeczność minecrafta, gdzie samodzielnie przez założycieli są tworzone lokacje społecznościowe, typu sklepy, miejsca startowe i inne obszary przyjazne graczom.

Własny serwer do budowania 

Jednak aby rozpocząć swoją przygodę w wirtualnym świecie monumentalnych budowli, należy wybrać do tego odpowiedni serwer. Polscy gracze powinni przyjrzeć się ofertom szczególnie tych rejestratorów, którzy swoje serwery posiadają w Polsce, ponieważ dzięki temu mają gwarancje wydajnego łącza i niskich pingów. Jednym z rozwiązań jest Crafterbox.pl

Przykład budowli z MinecraftaPrzykład budowli z Minecrafta materiał prasowy / crafterbox.pl

Dopiero dzięki posiadaniu własnego serwera będziemy mogli w pełni docenić potęgę budowania wirtualnych przestrzeni. Wtedy jedynym hamulcem może być nasza własna wyobraźnia. 

Źródło: CrafterBox.pl

Więcej o: