Gdzie tak naprawdę mieszka święty Mikołaj i jak zaadresować do niego list. Podpowiadamy!

Bartłomiej Baranowski
05.12.2017 16:32
A A A
Wioska świętego Mikołaja

Wioska świętego Mikołaja (Timo Newton-Syms / flickr.com CC BY-SA 2.0)

6 grudnia. To idealny moment na napisanie listu do świętego Mikołaja. Ale jak go zaadresować? I gdzie, tak naprawdę mieszka ulubiony święty wszystkich dzieci? Tu znajdziesz odpowiedź!

Co roku rodzice na całym świecie stają przed trudnym zadaniem powiedzenia dziecku, gdzie znajduje się dom świętego Mikołaja. Na szczęście dla rodziców, istnieje odpowiedź na dziecięce pytania. 

Gdzie mieszka święty Mikołaj

Prawdziwy święty Mikołaj mieszka w Laponii na kole podbiegunowym, niedaleko miasteczka Rovaniemi w Finlandii. Skąd ta lokalizacja? Odpowiedzi na to pytanie udzielił dziennikarz Markus Rautio w 1927 roku. To właśnie tam znajduje się góra zwana Korvatunturi (Ucho), która kształtem przypomina ogromne królicze uszy. Dzięki nim elfy mogą podsłuchać o czym marzą dzieci na całym świecie. Dlatego, nawet te dzieci, które nie wysłały listu mogą liczyć na prezent.

Góra Korvatunturi znajduje się daleko na północy, a Mikołaja chciały odwiedzać dzieci z całego świata. W 1985 roku siedzibę Mikołaja, przeniesiono więc w pobliże wspomnianej wcześniej miejscowości Rovaniemi, która znajduje się niedaleko lotniska Rovaniemen lentoasema. 

Adres świętego Mikołaja:
Santa Claus
Arctic Circle
96930 Rovaniemi
Finlandia

Gdzie mieszka polski święty Mikołaj

Dla niektórych może być sporą niespodzianką fakt, że w Polsce również istnieje wioska świętego Mikołaja. Biuro świętego Mikołaja znajduje się w niedaleko wsi Mikołajów.

Dokładnie w miejscowości Święta Góra w województwie Dolnośląskim.

Adres świętego Mikołaja w Polsce:
Biuro Listów do Świętego Mikołaja
Polska Wioska Świętego Mikołaja
Przystanek Mikołajów
57-215 Srebrna Góra

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Poradniki Domiporta.pl