Michael Douglas usiłuje sprzedać swoją posiadłość. W trzy lata opuścił cenę o 15 milionów!

Należąca do aktora Michaela Douglasa rezydencja w Puerto Valldemossa na Majorce została wystawiona na sprzedaż. Jej cena wynosi obecnie prawie 45 milionów dolarów. Czy uda się ją sprzedać?

Pytanie o to jest zasadne, ponieważ rezydencja nie trafiła na rynek po raz pierwszy. Od 2014 roku była wystawiana już trzy razy. Za każdym razem cena była obniżana. Próby sprzedaży zaczęto od kwoty 61 milionów dolarów. 

Duchowy dom Michaela Douglasa

Wspaniała posiadłość położona na Majorce należy do aktora od 1989 roku. Kupił ją za zaledwie 3,5 miliona dolarów. Kolejne 7 milionów pochłonął remont posiadłości. Cztery lata temu para - Michael Douglas oraz jego żona Catherine Zeta Jones - podjęła decyzję o sprzedaży nieruchomości. 

Rezydencja w 2014 roku została wystawiona na sprzedaż za 61 milionów dolarów, jednak nie znalazł się żaden kupiec. Następnie cena została obniżona i wynosiła 49 milionów dolarów. Ponownie nie zgłosił się żaden zainteresowany kupnem inwestor. Z początkiem roku posiadłość ponownie wylądowała w domu aukcyjnym Sotheby's z ceną równą 44,75 miliona dolarów. 

Dom w raju

Aktor wielokrotnie wspominał nieruchomość położoną na Majorce jako "dom duchowy", gdzie zawsze znajdował spokój. Posiadłość ma łączną powierzchnie  - 1000 metrów kwadratowych. Na co składa się 11 sypialni, 10 łazienek, sala kinowa, plac zabaw dla dzieci oraz salon z kominkiem.

Posiadłość Michaela DouglasaPosiadłość Michaela Douglasa zdjęcie ofertowe / sothebys.com

Ponadto, dom otaczają liczne ogrody pełne winnic, drzew oliwnych, migdałowców oraz ogrodów warzywnych. Cała działka ma 100 hektarów. 

Dobry interes

Za kupno oraz remont nieruchomości Michael Douglas zapłacił 10,5 miliona dolarów. Jeżeli, udałoby mu się sprzedać posiadłość za obecną kwotę ofertową zarobiłby na czysto ponad 30 milionów dolarów. 

Źródło: sothebysrealty.com

Więcej o: