Młody przedsiębiorco - możesz otrzymać lokal za złotówkę na prowadzenie działalności

Oczywiście nie wszędzie i nie każdy. Ale mieszkańcy Trójmiasta marzący o swojej pierwszej firmie powinni przemyśleć rozpoczęcie działalności w Gdańsku.

II edycja programu "Lokal na start za złotówkę" została przygotowana przez Urząd Miasta w Gdańsku. Wspomniany program wpisuję się w ideę miasta przyjaznego biznesowi.

Lokal za złotówkę

Każdy młody przedsiębiorca może wystartować w konkursie na wybrany z puli lokal. Ważne by firma działała maksymalnie 3 lata na rynku, a najlepsze warunki otrzyma gdy działa dopiero od roku.

domiporta.pl

Po wygraniu konkursu przedsiębiorca przez pierwszy rok najmu będzie płacił zaledwie złotówkę za metr kwadratowy lokalu. W następnym roku będzie to jedyne 40 procent ceny rynkowej, a w trzecim 70 procent. W przypadku przedsiębiorcy, który prowadzi firmę dłużej niż rok warunki ulegają zmianie. 

Na wynajem w Gdańsku

Lokale udostępnione w konkursie to nieruchomości o metrażu od 15 do 64 metrów kwadratowych w reprezentacyjnych oraz zrewitalizowanych częściach miasta. Są już wykończone i wyremontowane - gotowe do rozpoczęcia działalności bez wkładu własnego. 

By wziąć udział w konkursie należy:

  • określić rodzaj działalności, jaką zamierza się prowadzić we wskazanym przez siebie lokalu oraz oferowaną wysokość stawki czynszu najmu, której wysokość nie może być niższa niż stawka określona w zaproszeniu do składania ofert
  • dołączyć aktualne, wystawione nie wcześniej niż trzy miesiące przed datą złożenia oferty, dokumenty identyfikujące podmiot składający ofertę np. wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego
  • wykazać, że jest się podmiotem, który w okresie 12 (24, 36) miesięcy poprzedzających złożenie oferty rozpoczął działalność gospodarczą
  • złożyć oświadczenie, że nie jest się najemcą użytkowego lokalu komunalnego 

Źródło: gznk.pl

Więcej o: