Szybko.pl pierwszym portalem pośredników nieruchomości - trzy lata na osiągnięcie samodzielności

Część pośredników nieruchomości od jakiegoś czasu wspominała o pomyśle założenia swojego w pełni autorskiego serwisu nieruchomościowego. Teraz plany udało się im urzeczywistnić.

To kolejna konsolidacja spółek odpowiedzialnych za branżę nieruchomościową w tym roku. W kwietniu podobną współpracę zawiązały dwie duże firmy - Home Broker i Metrohouse. 

Nowy, stary serwis

Pośrednicy skupieni wokół Polska Federacja Rynku Nieruchomości czyli najstarsza, bo działająca od 20 lat organizacja zrzeszająca profesjonalistów z branży. Pomysł na własny portal zaczął się materializować od czasu słynnych podwyżek wprowadzonych w tym roku przez OtoDom.pl. 

Część pośredników stwierdziła, że jest wstanie dostarczyć klientom lepsze rozwiązanie i to w niższej cenie. Decyzją organizacji został przejęty portal szybko.pl - nie ujawniono ceny tej transakcji. 

Zasady współpracy

Jak podaje serwis rp.pl posiłkując się wiadomością prasową, uzyskanie 100 procent udziałów w szybko.pl ma zająć pośrednikom maksymalnie 3 lata. Ale jak informują władze organizacji do spółki może przystąpić tak naprawdę każdy pośrednik. Wymagania są jasne - musi korzystać z serwisu jako pośrednik. 

Warto wspomnieć, że podobne inicjatywy powstają na całym świecie skupiając profesjonalistów. Dobrym przykładem jest holenderski serwis Funda.nl, który jest największym tego typem serwisem w tym kraju. 

Źródło: rp.pl

Więcej o:
Skomentuj:
Szybko.pl pierwszym portalem pośredników nieruchomości - trzy lata na osiągnięcie samodzielności
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX