Jak zmienił się klient i jego preferencje zakupowe na przestrzeni ostatnich kilku lat?

redakcja
13.03.2018 09:42
A A A
Wizualizacja inwestycji Grzybowska 85

Wizualizacja inwestycji Grzybowska 85 (materiały prasowe)

Czego szukają klienci i jak ich oczekiwania zmieniały się na przestrzeni lat - komentuje Imad Filip Zein, Dyrektor ds. Sprzedaży Asbud Group

Na przestrzeni ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy zdecydowane zapotrzebowanie na nieruchomości luksusowe, o wysokim standardzie. Zainteresowanie jest bardzo duże i z roku na rok rośnie.

Apartamenty w cenie

Znacząca większość nabywców decyduje się na zakup apartamentów w celach inwestycyjnych na wynajem lub jako bezpieczna lokata kapitału. Są to głównie transakcje finansowane ze środków własnych, niekiedy wspomagane niewielkim kredytem.

W 2017 roku kwota transakcji na rynku prestiżowych nieruchomości przekroczyła 500 mln złotych. Należy zwrócić uwagę, iż Klientów zamożnych wciąż przybywa, a tym samym rośnie zapotrzebowanie na tego rodzaju projekty inwestycyjne.

Kilka lat temu Grupa Asbud zdecydowała się na dzielnicę Wola, na miejsce swoich flagowych projektów mieszkaniowych - Metropoint oraz Grzybowska 85. Dzisiaj śmiało możemy stwierdzić, że był to trafny wybór.

Na co, zwracają uwagę klienci

Nasze inwestycje cieszą się dużym zainteresowaniem. Nabywcy najchętniej wybierają apartamenty o metrażach od 32 do 45 metrów.

Lokalizacja, ponadczasowa architektura, przeszklona elewacja, przestronne lobby z recepcją, estetyka oraz funkcjonalne rozkłady apartamentów szczególnie zaliczają się do aktualnych preferencji zakupowych klientów.

Bliskość centrum miasta oraz modernizacja infrastruktury wpływają pozytywnie na jej atrakcyjność. Jednym z głównym czynników wpływających na zainteresowanie inwestorów, jak również nabywców tym miejscem jest powstanie drugiej linii metra, która znacznie usprawniła komunikację w tej części miasta.

Wola jest w trakcie procesu kształtowania się nowoczesnego centrum miasta na terenach niegdyś przemysłowych. Dynamiczne zmiany widać gołym okiem.

Rozciąganie centrum

Spektakularnym przejawem tego procesu jest przede wszystkim rozwój zabudowy wysokiej, a tym samym zanikanie obiektów przemysłowych. Na bieżąco obserwujemy powstawanie nowych budynków mieszkalnych, a szczególnie nowoczesnych biurowców, stających się symbolem dzielnicy.

Dziś śmiało możemy powiedzieć, iż jesteśmy świadkami tworzenia się nowego centrum na obszarach poprzemysłowych Woli w bliskim sąsiedztwie Śródmieścia.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Poradniki Domiporta.pl