Ile może kosztować posiadłość położona między parkingiem a ulicą? Będziecie zdziwieni

Niezwykła posiadłość położona w Santa Mocnica gościła już gwiazdy pierwszego formatu. Wśród właścicieli lokalu nie brakowało aktorek i aktorów oraz koronowanych głów. Jego cena to ponad 10 milionów dolarów!

Można odnieść wrażenie, że położenie nieruchomości nie koresponduje z jej ceną. Posiadłość jest otoczona przez ulicę oraz dwa parkingi. Skąd więc tak wysoka kwota w ofercie? 

Santa Monica

Posiadłość znajduje się w mieście Santa Monica pod adresem 1038 Palisades Beach Road. Jak widać na zdjęciu, jest otoczona z dwóch stron publicznym parkingiem oraz drogą dojazdową do pozostałych posesji.

Dom został wybudowany w 1929 roku, a jego architektem był Paul R. Crawley. Został zaprojektowany na modłę stylu francuskiego. Na zdjęciach tego nie widać, ale jego wielkim atutem jest dostęp do plaży.

Historia jak z filmu

Niezwykła posiadłość ma nie tylko wyjątkowe sąsiedztwo (a w zasadzie jego brak), lecz także niezwykłą historię. Nieruchomość została wybudowana na życzenie gwiazdy kina niemego -  Normy Taldmadge. 

Posiadłość w Santa MonicaPosiadłość w Santa Monica zdjęcie ofertowe / zillow.com

Następnym właścicielem okazał się gwiazdor "złotej ery Hollywood" - Cary Grant. Posiadłość była też wynajmowana przez Grace Kelly, późniejszą księżną Monako. Pod tym adresem mieszkali ponadto kompozytor Irving Berlin oraz aktorka Sharon Tate, zamordowana żona Romana Polańskiego. 

Cena i warunki

Willa dysponuje ponad 500 metrami powierzchni, na co składa się 5 sypialni i 5 łazienek. Ale to nie wszystko. W budynku znajdują się dwie kuchnie, w tym jedna dla pracowników. Wyjątkowa jest również oddzielna jadalnia na specjalne okazje. 

Posiadłość w Santa MonicaPosiadłość w Santa Monica zdjęcie ofertowe / zillow.com

Posiadłość jest wyposażona w garaż na 4 samochody, posiada również basen oraz kort tenisowy. Całość jest oczywiście odgrodzona. Ozdobą domu jest wspaniały drewniany taras.

Obecna właścicielka zamieszkuje nieruchomość od niemal 40 lat. Cena ofertowa wynosi 10,75 milionów dolarów, czyli około 37 milionów złotych. 

Źródło: zillow.com

Więcej o: