Do kupienia "najładniejsza wyspa Kanady" za jedyne 7 milionów dolarów kanadyjskich

Piękna wyspa Kaulbach znajduje się w kanadyjskiej Nowej Szkocji, niecałe 30 kilometrów od Dartmouth. Ma 23 hektary i znajduje się na niej elegancki dworek "Osprey Nest". Cena jest zachęcająca!

Spora wyspa położona u brzegów Nowej Szkocji to "raj na ziemi", tak przynajmniej uznały kanadyjskie media. Wyspa została wystawiona na sprzedaż za 7 milionów dolarów kanadyjskich, czyli około 18,5 miliona złotych. 

Najładniejsza wyspa Kanady

Kanadyjskie media szybko nazwały ofertę "najładniejszą wyspą Kanady". Nie ma się czemu dziwić, ponieważ cała wyspa jest upstrzona zielenią, a otaczają ją wody Oceanu Atlantyckiego.

Wyspa znajduje się na podobnej szerokości geograficznej co Montreal i nieco wyżej od Nowego Jorku. Oznacza to, że charakteryzuje się ciepłymi zimami i chłodnymi miesiącami letnimi. Różni się to od wyobrażeń kanadyjskiej pogody. 

Posiadłość "Osprey Nest"

Na wyspie znajduje się posiadłość nazywana "Osprey Nest", wybudowana w 2002 roku. Rezydencja posiada 11 sypialni, 9 łazienek oraz piękną, dębową bibliotekę pełną cennych księgozbiorów.

Wyspa KaulbachWyspa Kaulbach zdjęcie ofertowe / David Burns - vladi-private-islands.de

Na przestrzeni ponad 1000 metrów kwadratowych znajdują się liczne pomieszczenia. Wiele z nich ma piękny widok na zatokę. Wnętrze zdobią sosnowe wykończenia oraz elementy z lokalnych surowców, co czyni z wnętrza prawdziwą rustykalną perłę. 

Wyspa marzeń

Na terenie nieruchomości znajduje się również domek plażowy położony w pobliżu wybrzeża. Może on pełnić rolę domku gościnnego. Podróż z wyspy zajmuje około sześciu minut łodzią. Istnieje także możliwość transportu powietrznego, ponieważ na terenie rezydencji znajduje się lądowisko dla śmigłowca. 

Piękna dębowa bibliotekaPiękna dębowa biblioteka zdjęcie ofertowe / David Burns - vladi-private-islands.de

Na wyspę są doprowadzone prąd, internet, telewizja oraz telefon. Na wszelki wypadek rezydencja posiada również agregat prądotwórczy oraz telewizję satelitarną. 

Oferta

Pierwszy raz wyspa została wystawiona na sprzedaż w 2010 roku za 9,5 miliona dolarów kanadyjskich. Jednak nie znalazł się od tamtej pory żaden kupiec. Rodzina, do której należy posiadłość od kilku pokoleń, obniżyła cenę do obecnych 7 milionów licząc na większe zainteresowanie. 

Źródło: vladi-private-islands.de

Więcej o: