Działka należąca do spadkobierczyni Forresta Marsa Jr sprzedana za 65 milionów dolarów

Dziedziczka fortuny koncernu MARS sprzedała ogromne ranczo w Montanie. Działka o powierzchni ponad 48 tysięcy hektarów trafiła w ręce koncernu Heal Holdings LLC.

Kwota zapłacona jest niebagatelna, bo wynosi 65 milionów dolarów (czyli około 230 milionów złotych). Posiadłość Diamond Cross Ranch jest położona niedaleko miejscowości Birney w Montanie. 

Ranczo jak bajki

Na terenie posiadłości znajduje się kilkanaście domów i zabudowań gospodarczych. Nie brakuje licznych pastwisk i łąk, na których są wypasane stada krów (obecnie jest ich około 2 tysięcy sztuk). Przez działkę przepływa również rzeka Tonque, która jest jednym z dopływów słynnej Yellowstone. 

Dom gospodarza to 500-metrowe rancho składające się z pięciu sypialni, dwóch łazienek, salonu z kominkiem oraz kuchnią wraz z jadalnią. 

Nie tylko nieruchomość

Ranczo nie dość, że jest samowystarczalne to również jest źródłem niemałego dochodu. I nie dotyczy on tylko farmerskiego aspektu działalności rancza. Na terenie posiadłości są organizowane imprezy okolicznościowe takie jak ceremonie zaślubin.

Ranczo Diamond Cross RanchRanczo Diamond Cross Ranch zdjęcie ofertowe / diamondcrossranch.com

Ponadto, goście rancza mogą dowoli polować na zwierzęta będące na działce, między innymi na indyki, jelenie, antylopy oraz wapiti. 

Źródło: montanauntamed.com

Więcej o: