Nie bądź jak Don Kichot. Zamieszkaj w wiatraku za 2 miliony złotych

Don Kichot walczył z wiatrakami. Ale po co z nimi walczyć jak można w nich zamieszkać. Taka oferta to niezwykła gratka dla osób, które marzą o oryginalnym domu.

Zbudowany w 1847 roku młyn to prawdziwy zabytek. Budynek był wielokrotnie remontowany, ale dopiero ostatni właściciel nieruchomości wydobył z niego całe piękno. Zobaczcie sami. 

Młyn na sprzedaż

Ta niezwykła nieruchomość znajduje się we wsi Legbourne niedaleko miejscowości Louth w centralnej Anglii. Budynek może pełnić funkcje mieszkalną lub pełnić rolę pensjonatu. 

Budynek został wyremontowany tradycyjnymi materiałami i do złudzenia przypomina wiatraki z epoki, choć nie brakuje mu najpotrzebniejszych udogodnień takich jak bieżąca woda, internet czy ogrzewanie. Ściany wewnątrz są wybielone białym tynkiem, a cała drewniana konstrukcja belkowa jest widoczna wewnątrz. 

Jaki standard w wiatraku

Budynek posiada pięć pięter. Na najbardziej prestiżowym, ostatnim piętrze znajduje się sypialnia z widokiem na okolicę. Łącznie w całym budynku są 4 sypialnie, dwie łazienki i dwa salony.

Młyn w LegbourneMłyn w Legbourne zdjęcie ofertowe / zoopla.co.uk / Tepilo

W dobudowanym na parterze budynku znajduje się otwarty salon z kominkiem oraz wyjście na patio. Wokół domu znajduje się zadbany i ogrodzony ogród. Nieruchomość została wyceniona przez agencję na 425 tysięcy funtów czyli nieco ponad 2 miliony złotych

Polska alternatywa

Na szczęście w Polsce również są podobne oferty sprzedaży wiatraków. Jedną z takich nieruchomości jest propozycja sprzedaży młyna w miejscowowści Łędzin w zachodniopomorskim. Budynek jest tańszy, ponieważ wystarczy półtora miliona złotych. Ofertę można znaleźć tutaj.

Wiatrak do kupienia w zachodniopomorskimWiatrak do kupienia w zachodniopomorskim Domiporta.pl

W ofercie polskich agencji znajdują się również młyny wodne, które były popularniejsze nad Wisłą niż wiatraki. Wyjątkowo uroczą nieruchomości można nabyć chociażby w Bielsku-Białej. Nieruchomość można nabyć za niemal 2 miliony złotych. Link do oferty jest tutaj

Młyn wodny w Bielsku-BiałejMłyn wodny w Bielsku-Białej Domiporta.pl

Źródło: zoopla.co.uk

Więcej o: