Kup sobie kościół. Oto świątynia zamieniona w przytulny dom w Anglii za cenę apartamentu w Warszawie

Bartłomiej Baranowski
13.11.2017 15:54
A A A
Oferta kupna kościoła w Anglii

Oferta kupna kościoła w Anglii (zdjęcie ofertowe / your-move.co.uk)

Za niecałe 2 miliony złotych można nabyć kościół przemieniony w przytulny dom z ogrodem. Choć wnętrze nie współgra z elewacją to jest to jedna z ciekawszych ofert na brytyjskim rynku nieruchomości!

Kościół został wybudowany w 1836 roku i znajduje się w niezwykle malowniczej okolicy Highlands w Szkocji. Kilkanaście lat temu został przerobiony na przytulny dom.

Posiadłość znajduje się 20 kilometrów od Inverness. Na terenie posiadłości znajduje się oddzielny garaż z dwoma stanowiskami oraz zadbany ogród pełen starych drzew. 

Kościół do kupienia 

Budynek byłego kościoła został zupełnie przekształcony w dom jednorodzinny. Nie zmieniona została jedynie elewacja frontowa. Na jej przebudowę najpewniej nie zgodził się konserwator zabytków. Wnętrze teraz przypomina zupełnie normalny angielski dom.

W środku znajdują się 4 sypialnie, pokój zabaw, gabinet, 3 łazienki oraz przedpokój z recepcją. Budynek jest wyposażony w podwójne szyby oraz ma własny generator prądu.

Nieruchomości sakralne w Polsce

Swego czasu było bardzo głośno o ofercie w miejscowości Izbica Kujawska. Do dzisiaj można znaleźć ofertę kupna kościoła. Z budynku kościoła ewangelickiego została zdjęta sakra, więc można go dowolnie zagospodarować.

Kościół do kupienia w Izbicy KujawskiejKościół do kupienia w Izbicy Kujawskiej Domiporta.pl

Pomimo zdjętej sakry i niewysokiej kwoty nieruchomość nadal jest na rynku i nie może znaleźć nowego właściciela. Za kościół w Izbicy Kujawskiej należy zapłacić zaledwie 115 tysięcy złotych. I jest to kwota do negocjacji.  
 

Źródło: your-move.co.uk

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Poradniki Domiporta.pl