Kup sobie wioskę w Niemczech za pół miliona złotych - mieszkańcy gratis

Dla niektórych inwestorów ta oferta może być nie lada gratką. I to nie pod kątem korzyści inwestycyjnych lecz symboliki. Oto pojawiła się oferta kupna całej niemieckiej wsi.

Wieś Alwine leżąca między Dreznem a Berlinem to niewielka osada licząca jedynie 15 osób. Jak podaje dom aukcyjny Auktionshaus Karhausen - wieś można nabyć za jedyne 125 tysięcy euro czyli nieco ponad pół miliona złotych. 

Atrakcyjna transakcja?

Cena wydaje się być bardzo atrakcyjna. W cenie poza gruntem kupiec otrzymuje trzy domy wolnostojące, pięć połówek bliźniaka oraz jeden cały bliźniak. Cały teren zajmuje 16 tysięcy metrów kwadratowych. Wychodzi 34 złote za metr!

Jednak po bliższym przyjrzeniu się ofercie pojawiają się spore rysy. Nowy właściciel będzie musiał się uporać z remontem budynków, a będzie to spory wydatek. Domy obecnie nie posiadają ogrzewania poza piecami kaflowymi, brak im również innych standardowych udogodnień takich jak bieżąca woda. W budynkach brak chociażby łazienek. 

Niezbędne remonty 

Jest to w całości oferta inwestycyjna. Nowy właściciel będzie mógł pobierać czynsz za użytkowanie budynków, lecz z powodu ich bardzo złego stanu obecnie ta kwota wynosi raptem 16 tysięcy euro. Specjalista domu aukcyjnego twierdzi, że po założeniu instalacji i niezbędnych remontach ta kwota może wzrosnąć nawet o połowę.

Wioska Alwine w NiemczechWioska Alwine w Niemczech zdjęcia ofertowe / karhausen-immobilienauktionen.de

Wieś została wcześniej zakupiona przez dwóch braci po upadku muru berlińskiego. Niestety, zarządzanie nie szło im dobrze i po śmierci jednego z nich, drugi zdecydował się ją sprzedać. Wieś Alwine mieści się około 80 kilometrów od granicy z Polską. 

Źródło: karhausen-immobilienauktionen.de

Więcej o: