Dziś Międzynarodowy Dzień Imprezy - Jak przygotować mieszkanie na domówkę?

Bartłomiej Baranowski
12.07.2017 13:47
A A A
Jak przygotować dom na domówkę?

Jak przygotować dom na domówkę? (shutterstock.com / 139152893)

12 lipca - Międzynarodowy Dzień Imprezy. Niektórzy właściciele nie decydują się urządzać przyjęć w mieszkaniu bojąc się o straty i zniszczenia. Jak zabezpieczyć mieszkanie na czas domówki?

Zabezpieczenie mieszkania zależy od charakteru imprezy. Na szczęście jest wiele uniwersalnych porad na tą okoliczność. Niektóre mogą się wydawać błahe. Inne mogą zaoszczędzić sporo nerwów i pieniędzy.

Podłoga

Jeżeli nie jest to impreza rodzinna, nie powinniśmy wymagać od gości zdjęcia obuwia. Taka sytuacja może doprowadzić do zniszczenia dywanu, dlatego lepiej go zwinąć i wynieść z pomieszczenia. Podłogę można przygotować tak:

  • drewniana lakierowana połyskowa - przed przyjęciem powinno się ją zabezpieczyć emulsją połyskową
  • drewniana lakierowana matowa  - użyj emulsji matowej
  • podłoga olejowana - powierzchnię należy pokryć cienką warstwą wosku na bazie naturalnych składników

Powstałe zniszczenia można zregenerować za pomocą odświeżacza lakieru oraz specjalnego markera do usuwania zarysowań. Panele odnów stosując płyn do czyszczenia laminatów oraz masę reperacyjną.

Podłogę warto zabezpieczyć przed obcasami i przesuwaniem krzeseł (Finished Floors 005)Podłogę warto zabezpieczyć przed obcasami i przesuwaniem krzeseł (Finished Floors 005) Shawn Henning / flickr.com CC BY-SA 2.0

Miejsce dla palących

Istotna kwestia dotyczy palących przyjaciół. Powinno być dla nich przewidziane miejsce, jeżeli któreś z gości nie pali bądź w pomieszczeniu znajdują się dzieci. Najlepszym miejscem będzie balkon, ale zawczasu lepiej się wyposażyć w popielniczkę. W przypadku, gdy mieszkanie nie posiada balkonu najlepszym wyjściem będzie poproszenie gości o schodzenie na dół, tuż przed wyjście z pionu. Palenie na klatce jest szalenie niegrzeczne!

Zwierzęta

Wszystkie zwierzęta, niezależnie od rodzaju i rasy, nie są najlepszym pomysłem. Psy i koty będą czuć się niekomfortowo z powodu hałasu. Pozostałe zwierzęta mogą ucierpieć na wskutek dokarmiania przez gości. Jeżeli istnieje możliwość, to należy zwierzęta umieścić w pomieszczeniu, w którym nie będą narażone na uwagę gości. A najlepszym wyjściem jest przeniesienie zwierząt do innego mieszkania. Sąsiada bądź rodziny. W przypadku terrariów oraz akwariów, które z racji swojej konstrukcji bądź rozmiaru nie są mobilne należy zasłonić i odgrodzić od bawiących się ludzi. 

Pies imprezowicz (Party Dog with Hat)Pies imprezowicz (Party Dog with Hat) jeniphur99 / flickr.com CC BY 2.0

Dzieci 

Dzieci nie wykluczają imprezy dla dorosłych. Wystarczy odpowiednio przygotować dla nich miejsce do zabawy. Taki obszar powinien być przede wszystkim bezpieczny. Należy z niego uprzątnąć meble posiadające ostre krawędzie oraz zadbać o zabezpieczenie kontaktów. W miejscu dla dzieci nie powinno zabraknąć zabawek, poduch na których będzie można usiąść oraz oddzielnego stolika z przekąskami. 

Pozostałe porady

Wszystkie pozostałe pomieszczenia (pokoje współlokatorów, pokoje dzieci itp.) należy pozamykać. Niech otwarte drzwi nie zachęcają gości do zaglądania, jeżeli cenimy sobie prywatność i porządek. 

Papierowe ręczniki. Bywają nieocenioną pomocą w trakcie przyjęcia. Można nimi wytrzeć rozlany sok, zebrać resztki jedzenia, gdy upadną na podłogę i pomóc rodzicom z dziećmi przy czynnościach higienicznych. W czasie przyjęcia bywają nieocenione! 

Baw się dobrze!

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Poradniki Domiporta.pl