Co można zbudować w 8 godzin? Dom ze szkła

Bartłomiej Baranowski
16.05.2017 11:39
A A A
Dom letniskowy ÖÖD

Dom letniskowy ÖÖD (oodhouse.com / Anton Toomere)

Dom wyglądem przypominający lustrzane pudełko. W dodatku stawia się go w 8 godzin? A kosztuje niewiele więcej niż domek działkowy. Nowy pomysł z Estonii.

ÖÖD to projekt domu letniskowego, który można postawić nawet na małej działce. Jego niesamowitą zaletą jest możliwość budowy w 8 godzin. Oczywiście, pod warunkiem, iż wcześniej zadbaliśmy o przygotowanie działki pod kątem mediów.

Domek letniskowy, ale jak całoroczny

Domek jest przewidziany jako letniskowy, idealny po to by zamieszkać w nim np. na weekend. Ale jego wyposażenie umożliwia dużo dłuższy pobyt. Na 18 metrach kwadratowych znajduje się miejsce do spania, aneks kuchenny, łazienka oraz salon. Całość jest ocieplona wełną mineralną, a we wnętrzu jest zamontowane oświetlenie LEDowe. 

Dom letniskowyDom letniskowy Maris Tomba

Lustereczko, powiedz przecie

Budynek okryty jest z trzech stron szkłem izolacyjnym, dzięki czemu zapewnia poczucie intymności. Szkło elewacyjne nie jest transparentne. Pozostałe elementy konstrukcji to metalowa rama oraz drewno obrabiane termicznie. Całość ma nie kosztować więcej niż 140 tysięcy złotych. I mowa tutaj już o wersji wraz z umeblowaniem.

Lustrzana elewacja ma odbijać panoramę dookoła, dlatego rozwiązanie najlepiej się sprawdzi w otoczeniu natury. 

Lustrzany dom - kiedy?

Dom ÖÖD na chwilę obecną jest dostępny jedynie na terenie Estonii, ale firma planuje eksport swojego rozwiązania do ościennych państw. Wystarczy jedynie trzymać kciuki za powodzenie inwestycji. 

Źródło: Inhabitat.com

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Poradniki Domiporta.pl