Kobieta wybudowała dom, a wiedzę budowlaną czerpała z YouTube

Bartłomiej Baranowski
16.01.2017 12:38
A A A
Budowa została rozpoczęta w 2007 roku. Cary zaciągnęła kredyt na materiały budowlane w wysokości 150 tysięcy dolarów

Budowa została rozpoczęta w 2007 roku. Cary zaciągnęła kredyt na materiały budowlane w wysokości 150 tysięcy dolarów (Cara Brookins / official)

Internet jest pełen wzruszających, ale zarazem niesamowitych historii. Poznajcie jedną z nich. Matka czwórki dzieci, samodzielnie wybudowała dom. Wiedzę na temat budowania czerpała z youtubowych poradników!

Cary Brookins była zupełnie rozbita po dwóch nieudanych małżeństwach pełnych przemocy rodzinnej. Ta samotna kobieta, mająca na utrzymaniu czwórkę dzieci, wiedziała, że musi coś zrobić by zapewnić im dobre warunki rodzinie. 

Zupełnie nowym początkiem miał zostać nowy dom dla całej rodziny. Niestety. Cary nie mogła sobie pozwolić na kupno nowego budynku pomimo tego, że lata 2006-07 były wyjątkowo korzystne na rynku nieruchomości. Cary postawiła wszystko na jedną kartę i zdecydowała się wybudować dom zupełnie od zera. Pomimo braku doświadczenia i wiedzy budowlanej. 

Moje dzieci i ja potrzebowaliśmy czegoś. Czułam się zawstydzona i martwiłam się, że moje dzieci nie mają poczucia własnej wartości i brak im pewności siebie. 

- mówi po latach, Cary Brookins - o sytuacji swojej rodziny tuż przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu budowy. 

Cary Brookins oraz czwórka jej dzieci w wybudowanym systemem gospodarczym domu.

W 2007 roku, Cary Brookins wzięła kredyt na budowę domu w wysokości 150 tysięcy dolarów w celu kupna materiałów. Wiedzę na temat wznoszenia budynków wzięła z licznych filmików szkoleniowych na YT. A jako pomocników miała swoje urocze dzieci i pozostałych członków rodziny. Cary uczyła się z YT wszystkiego. Począwszy od techniki budowy fundamentów, po układanie glazury. 

Budynek wznoszony techniką gospodarczą, został ukończony w niecałe dwa lata. Na ponad 320 metrach kwadratowych znajduje się pięć sypialni, garaż na trzy samochody oraz dużo przestrzeni dla całej rodziny.

Więcej na temat wyczynu Cary Brookins, możecie przeczytać w książce "Rise" dostępnej w sklepie Amazon

Źródło

Komentarze (1)
Zaloguj się
  • Anna Kowalska

    0

    od strony estetycznej brzydko to wygląda. Oczywiście, że i ja się cieszę na tak taką informację, która pokazuje silę pragnień i "dobę" internetu z tej lepszej strony, jednak jego potrzeby niż tylko minusów. Nie mniej od strony estetycznej ten budynek wygląda jak emocja przyświecająca twórczyni: wielka stodoła z ryjkiem świnki, która przyjmuje swoje dzieci do środka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX