Złota 44 - deweloperska niekończąca się opowieść, bliska realizacji

Budynek, będący nieukończony od ośmiu lat. Budynek zaprojektowany przez światowej sławy architekta - Daniela Libeskinda. Apartamentowiec, który ma otworzyć nowy rozdział w polskich nieruchomości super-premium. Budynek, który w końcu ma zostać oddany do użytku. W pierwszym kwartale przyszłego roku.

Złota 44 - budynek, który miał być metaforą wzbijającego się do lotu orła. Może być raczej metaforą idącego do przodu żółwia. Bo choć wielu, już postawiło krzyżyk na tej inwestycji, jej realizacja w sposób widoczny ruszyła po zmianie inwestora. Połączona grupa spółek Amstar i BBI Development przejęła nieukończony budynek za mniej więcej, 1/3 ceny budowy. Akurat tyle, potrzebowała poprzedni wykonawca (Orco Property Group), na spłatę swoich zobowiązań związanych z jego dotychczasową budową. 

Spółka <i>Amstar i BBI Development stanęła przed wyborem, co zrobić z rozpoczętą budową. Zadecydowano o nie zmienianiu koncepcji, a wręcz podniesieniu prestiżu. Wszystko, po to, by zatrzeć złe wrażenia i zawalczyć o serca inwestorów z wypchanym portfelem. Nowa strategia na chwilę obecną wydaje się sprawdzać, a inwestor pozyskuje klientów indywidualnych takich jak chociażby Robert Lewandowski (pisaliśmy o tym, tutaj), oraz grupowych. Warto, tutaj wymienić chociażby niemiecki fundusz Catella Wohnen Europa, który zakupił łącznie 72 lokale co stanowi 8 pięter budynku i jest to, jak dotąd jedyna inwestycja tego funduszu na polskim rynku. 

Te dwie transakcje są doskonałym potwierdzeniem, że w prestiżowe apartamenty inwestują już nie tylko klienci indywidualni szukający komfortowego miejsca do życia, czy dobrej lokaty kapitału, ale także międzynarodowe fundusze inwestycyjne obracające dużymi środkami w imieniu swoich klientów. Zdają sobie sprawę z tego, że wartość takich nieruchomości z biegiem lat będzie niewątpliwie rosła. Bez wątpienia obecność unikalnej strefy sportowo-rekreacyjnej ma istotny wpływ na rosnące zainteresowanie klientów.

- mówi Michał Skotnicki, prezes Zarządu BBI Development.  

Jak informuje BBI Development do końca roku, jest planowana sprzedaż około 50% apartamentów. Cel sprzedażowy jest rozłożony na okres 3 lat, do końca 2018 roku. Widać jasno, że na realizację planuj posiadają całe dwa lata. Budynek Złotej 44, ma zostać oddany do użytku w pierwszej połowie 2017 roku co zapewni powiększenie dynamiki sprzedaży. Tak samo jak wtorkowa prezentacja wnętrza rekreacyjnego. 

25 października odbyła się prezentacja największej prywatnej przestrzeni sportowo-rekreacyjnej w Europie Środkowej. Na mieszkańców Złotej 44 czeka całe piętro poświęcone nurtowi well-being. Na 1800 metrach kwadratowych znajduje się siłownia, basen, duży taras z jacuzzi oraz mini-sala kinowa, która może się zamienić w komfortowy symulator grania w golfa.

Byłem w lutym bieżącego roku, na terenie budowy piętra rekreacyjnego. Wtedy kręcili się tutaj robotnicy, wszędzie piętrzyły się kable i wydawało się, że roboty nigdy się nie skończą. Na chwilą obecną, piętro wydaje się być w większości ukończone. Trzymam kciuki, by reszta pomieszczeń czym prędzej dołączyła do poziomu ukończenia piętra ósmego. Wizyta w jacuzzi z widokiem na PKiN, jest warta każdych pieniędzy.

- mówi nasz redakcyjny kolega - Bartłomiej Baranowski, który opisywał tą nieruchomość dla portalu naTemat.pl w marcu bieżącego roku.  

 

Więcej o:
Komentarze (1)
Złota 44 - deweloperska niekończąca się opowieść, bliska realizacji
Zaloguj się
  • anulkaa_27

    0

    Jacuzzi z widokiem na PKiN? To rzeczywiście jest szczyt luksusu, cholerka :) ech, nie ma co, budynek naprawdę stanowi przełom w na rynku luksusowych nieruchomości w polsce. Fajnie ze go koncza i ze jest popyt, to wiele mowi tez o zmianach jakie w polsce zaszly

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX