Robert Lewandowski zamieszka w jednym z najdroższych budynków w Polsce - Złotej 44

Osoba Roberta Lewandowskiego budzi duże emocje. Dał się poznać jako wspaniały piłkarz oraz inwestor. A teraz został właścicielem apartamentu w jednej z najbardziej znanych inwestycji mieszkaniowych w Polsce - Złotej 44.

Robert Lewandowski, znany piłkarz, kupił apartament w jednym z najdroższych apartamentowców w Europie. Jak informowaliśmy już wcześniej, pierwsze apartamenty mają zostać oddane do użytku do końca tego roku. 

- Robert Lewandowski dzięki swoim zdolnościom, determinacji i sukcesom nie tylko rozsławia nasz kraj na świecie, ale buduje wizerunek nowoczesnego Polaka i nowoczesnej Polski. Taka postawa i działanie są nam szczególnie bliskie -  dodaje Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development S.A. 

Sam zainteresowany podkreśla zalety piętra rekreacyjnego oraz lokalizację w centrum miasta. Nie wiadomo, czy Robert Lewandowski będzie na stałe mieszkał w Złotej 44 czy będzie traktował tą nieruchomość jak tzw. second house. Być może jest to również nieruchomość kupiona pod kątem inwestycyjnym. Jak powszechnie wiadomo Robert i Anna Lewandowscy posiadają już letnią posiadłość w Stanclewie (woj. warmińsko-mazurskie) oraz dom w Dortmundzie.

– Zakup apartamentu w ZŁOTEJ 44 podyktowany był w dużej mierze względami praktycznymi. Piętro sportowo-rekreacyjne budynku, gdzie mam do dyspozycji m.in. w pełnowymiarowy basen, siłownię czy gabinety masażu pozwala mi w dowolnej chwili w kameralnych warunkach uzupełnić swój program treningowy – mówi Robert Lewandowski.

Ze względu na potrzebę zachowania prywatności, strony nie ujawniły wartości, ani szczegółów transakcji. Średnia cena za metr kwadratowy apartamentu w Złotej 44 wynosi 28 tys. zł,. Górna granica nie jest w zasadzie podana, ale może oscylować w okolicach 40 tys. zł za metr. Warto przy tym zaznaczyć, że cena obejmuje już wszystkie koszty kupna lokalu oraz wykończenie spośród 9 podanych rozwiązań. W tej cenie znajduje się również podziemne miejsce parkingowe oraz współwłasność piętra rekreacyjnego.

Pierwotnie, budynek miał zostać oddany do użytku w grudniu 2012 roku, a jego elewacja miała być skończona na Euro 2012 organizowane przez Polskę i Ukrainę. Niestety firma Orco Property Group nie była w stanie dokończyć budowy po kilkukrotnym przełożeniu daty oddania budynku. Następnie, nieruchomość została odkupiona przez BBI Development za 63 mln euro w 2014 roku. 

Więcej o Złotej 44 pisaliśmy tutaj.

Więcej o: