Przez dziurkę od klucza: Eklektyczny loft

Z wielkim przytupem wraca cykl Domiporty „Przez dziurkę od klucza”. Miejsce, w którym opisujemy i pokazujemy jak mieszkają Polacy. Wskazane przez nas nieruchomości charakteryzują się niezwykłą aranżacją, nietypowymi lokalizacjami bądź po prostu mistrzowskim wykonaniem. Na pierwszy ogień idzie nietypowy loft z Katowic

Wyjątkowy penthouse

Ten wyjątkowy apartament zajmuje całe piętro w kamienicy z początku XX wieku. Apartament zlokalizowany w centrum Katowic, dzięki wielkim przeszkleniom otwiera się na dachy katowickich kamienic z początku ubiegłego wieku. Prawie sto lat historii spogląda do wnętrza apartamentu.

Całe wnętrze zostało zaprojektowane z niezwykłą starannością. Eklektyczne wykonanie przemawia do wyobraźni. Cały strop dachu jest pokazany jak na dłoni, można spokojnie przyglądać się elementom dachu - krokwiom, wiązadłom i słupom. Można się im przyglądać długimi godzinami. Zwłaszcza wtedy, gdy do wnętrza dostają się promienie słońca. A jest ku temu okazja, ponieważ penthouse jest wyposażony w 30 okien od strony zachodniej.

domiporta.pl

OFERTA TEGO MIESZKANIA >>

Konstrukcja dachu barwi wnętrze

Belki konstrukcyjne dachu nie są jedynie elementem podtrzymującym sklepienie. Są również elementem tworzącym całą aranżację. Drewno krokwi i pozostałych elementów konstrukcji dachu są idealną kompozycją. Tworzą efekt podziału i ruchu we wnętrzu. Skupiają na sobie wzrok widza uzupełniając przestrzeń swoją obecnością. Widoczny szkielet dachu dynamizuje wnętrze i nadaje mu ton.

Dzięki wykończeniu z czerwonej cegły (najprawdopodobniej wykonanej jeszcze ręcznie) i drewnianej konstrukcji dachu wnętrze jest niezwykle ciepłe w odbiorze. Wrażenie to potęgują użyte we wnętrzu tkaniny! Luźno spięte, jasne, zasłony dodają niebywałego uroku salonowi. A miękki dywan o gęstym włosiu w części jadalnej dodaje komfortu.

domiporta.pl

OFERTA TEGO MIESZKANIA >>

Wnętrze pełne ciepła

Zgodnie z obowiązującym trendem mieszkanie jest przestronne. Gospodarze chcieli uniknąć zamykania się w ciasnych pomieszczeniach. Nie dziwi, więc otwarcie kuchni i strefy jadalnej na resztę salonu. Oddzielnie potraktowano jedynie sypialnia oraz łazienkę. Ta druga jest dyskretnie ulokowana w jednym z rogów mieszkania wraz garderobą. Łazienka jest wyposażona w wannę oraz prysznic.

Sypialnia utrzymana w jasnej tonacji z łóżkiem położonym centralnie pomieszczenia. Najbardziej w oczy rzuca się jednak, świetlik położony dokładnie nad łóżkiem, dzięki któremu gospodarze mogą podziwiać gwiazdy w czasie relaksu.

domiporta.pl

OFERTA TEGO MIESZKANIA >>

Mieszkanie jest wyposażone również w pokój dziecięcy do którego prowadzą dwa wejścia. Jedno o normalnym rozmiarze, a drugie o rozmiarze kilkuletniego dziecka. Do mieszkania przynależy również niewielki taras, na który można się udać aby zrelaksować się na świeżym powietrzu. Widok z niego rozpościera się na dachy i zabudowania centrum Katowic, a jednocześnie jest słabo widoczny z poziomu chodnika. W związku z tym osoby przebywające na tarasie nie odczuwają dyskomfortu i mogą w spokoju cieszyć się prywatnością.

Historia we wnętrzu

Apartament znajduje się w klimatycznej i pełnej historii kamienicy z 1910 roku. Dzięki remontowi, który nie ingerował we wnętrza a jedynie wyłuskał najbardziej widoczne elementy, mieszkanie zyskało drugie życie. Wyjątkową nieruchomość możecie obejrzeć tutaj

 

Więcej o:
Komentarze (1)
Przez dziurkę od klucza: Eklektyczny loft
Zaloguj się
  • patatajmiauhau

    Oceniono 1 raz 1

    Piętro czy strych ???
    Strych, żeby nie wiem jak bardzo chciał Towarzysz Red. Baranowski, nie jest piętrem choć może być, ale trzeba spełnić pewne warunki.

    Koncepcja mieszkania ogólnie o.k., choć zapewne jak każdy wijący swoje gniazdo parę rzeczy zmieniłbym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX