Te nieruchomości lada chwila odmienią obraz Warszawy. Najwyższy wieżowiec w UE to tylko początek

W Warszawie wyjątkowe nieruchomości powstają w tempie, którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Stolica jeszcze w 2020 roku będzie mogła pochwalić się np. najwyższym wieżowcem w całej Unii Europejskiej. Tarasy widokowe będą położone w nim dwa razy wyżej niż w Pałacu Kultury.

>>> Zobacz także: Czy w 2020 roku ceny mieszkań wyhamują? Gazeta.pl gościła ekspertów, którzy to wyjaśnili

W Warszawie przybywa nieruchomości, które znacząco odmienią charakter stolicy. Wysokościowce, które wyrastają jak grzyby po deszczu, w wielu przypadkach są rekordowe. Wiele z nich ma szansę zostać oddanych do użytku wkrótce, być może jeszcze w tym roku - podkreśla "Dziennik Gazeta Prawna".

Warszawa zyska najwyższy wieżowiec w UE

Jedna z wyjątkowych nieruchomości - nie odbiegających poziomem od tych zachodnich - to Varso Tower zaprojektowany przez Foster + Partners. Wchodzić będzie w skład kompleksu Varso. Najwyższa w Unii Europejskiej, 53-piętrowa budowla liczyć będzie - wraz z masztem - 310 m. Dach, znajdujący się na wysokości 230 metrów, da zwiedzającym możliwość spojrzenia na centrum stolicy z niesamowitej perspektywy.

Już jednak same tarasy widokowe, chociaż położone niżej, zaliczane są do jednych z najwyżej położonych obiektów tego typu w Europie. Dość powiedzieć, że tarasy Pałacu Kultury i Nauki "zawieszone" są dwukrotnie niżej. 

Wieżowiec Varso Tower (wizualizacja)Wieżowiec Varso Tower (wizualizacja) Foster + Partners.

Prestiżowa jest też lokalizacja wieżowca - u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Chmielnej, w pobliżu Dworca Centralnego w Warszawie. 

Kompleks za miliard złotych. Młode firmy znajdą tu wszystko

The Warsaw HUB to kolejny wyjątkowy projekt. Jest bowiem warty aż miliard złotych. Inwestycja powstaje od 2016 roku u zbiegu ulic Towarowej i Prostej. Biurowiec ma być "mekką" startupów - swoją siedzibę ma mieć tu m. in. The Heart Warsaw - platforma łącząca ponad 100 start-upów z największymi polskimi, regionalnymi i globalnymi korporacjami.

The Warsaw HUB - projektThe Warsaw HUB - projekt źródło: Ghelamco

W stolicy powstaje też Warsaw Unit. Gigant liczący 202 metry położony jest na skrzyżowaniu ulic Prostej i Towarowej. Wyróżnikiem nieruchomości jest tzw. elewacja kinetyczna. Składa się z tysięcy ruchowym płytek. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce. 

Potrzebujesz kredyt mieszkaniowy? Sprawdź swoją zdolność tutaj >>>

Warsaw Unit (wizualizacja)Warsaw Unit (wizualizacja) Materiały prasowe

Strzelistą budowlą odmieniającą architektoniczny krajobraz stolicy będzie też Mennica Legacy Tower. Licząca 140 m budowla powstająca na skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej tworzy część gigantycznego, liczącego 65 tys. m. kw. kompleksu. 

Mennica Legacy Tower (wizualizacja)Mennica Legacy Tower (wizualizacja) Materiały prasowe

Przy Alei Solidarności powstaje z kolei wieża będąca częścią kompleksu Spark. Po ukończeniu liczącej 130 metrów nieruchomości stolica nie tylko zbliży się charakterem do Zachodu, zyska też ponad 70 tys. mkw. powierzchni biurowych i handlowych. 

Kompleks SparkKompleks Spark Skanska S.A. - materiały prasowe

W ścisłym centrum stolicy powstaje też wieżowiec. Widok Tower. Nie będzie tak okazały, jak inne rekordowe nieruchomości, jednak lepiej wkomponuje się w okolicę. W liczącym 94 metry budynku znajdzie się 28 kondygnacji naziemnych i cztery podziemne. Inwestor wyjaśnia, że co prawda w Widok Tower znajdą się przede  wszystkim na biura, ale miejsca usługowe i lokale handlowe również się w nim znajdą.

Obok Rotundy w miejscu Universalu powstaje nowy wieżowiec - Widok TowerObok Rotundy w miejscu Universalu powstaje nowy wieżowiec - Widok Tower Fot. Materiały inwestora

Podobnych inwestycji w stolicy powstaje więcej - ich budowa ruszyła jednak później. Warto tu wymienić np. wieżowiec Libero, który ma zostać ukończony w 2021 roku, czy liczący 86 m Central Point, również planowany do oddania w przyszłym roku. 

Znalazłem mieszkanie. Znalazłem dom. Serwis nieruchomości Domiporta.pl 

Więcej o:
Komentarze (94)
Te nieruchomości odmienią obraz Warszawy. Najwyższy wieżowiec w UE to tylko początek
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 8 razy 8

  Wiezowce jak w UE, prawo, jak pokazala wczorajsza sesja Rady Europy, jak w Moldawii, Rosji i Azerbejdzanie.
  Chalwa naczelnikowi!

 • wpac

  Oceniono 6 razy 6

  Bez zadęcia. Jak tak dalej pójdzie, to nas z EU wyperdolą.

 • greg-40

  Oceniono 7 razy 5

  Nie zdążą wybudować, a nie będzie już Polski w Unii

 • pedro.666

  Oceniono 7 razy 5

  Najwyższy wieżowiec w UE? Trzeba będzie go nazwać Jarosław Tower. Ma mieć towarzystwo? Towarzystwo nazwiemy Lech.

 • 0roman0

  Oceniono 4 razy 4

  Super sprawa. Piętro 40 Biedronka. Piętro 41 Lidl. Piętro 42 Kaufland. Piętro 43 ...

 • tesia44

  Oceniono 4 razy 4

  Jaki Zachód? Chyba raczej Azja :( Naćkać metrow kwadratowych bez pomysłu, a potem narzekać, że infrastruktura niewydolna i korki

 • anielskie_oczka

  Oceniono 3 razy 3

  Taki Dubaj, może bez ropy, ale światopoglądowo staramy się nadrobić.

 • b_fett

  Oceniono 3 razy 3

  ostatnia wizuacja - drzewka beda za rotunda i koszmarkiem 8- kwartal ulic do wyburzenia? ot wizulane klamstewka jakze znane z prospektow diweloperow apartamentow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX