Na łodzi nie ma luksusów? Na tej jest nawet sauna, a lokalizacja to samo centrum miasta

Na łodzi jest ciasno, nie ma wielu udogodnień, a z portu daleko do pracy? Ta łódź ma większą powierzchnię niż niejeden dom, ma nawet saunę i kominek, a lokalizacja to samo centrum Londynu. Cena? Jak za duży dom.

Na licznych angielskich kanałach żeglugowych można odnaleźć mieszkalne łodzie, tzw. narrowboat. Według danych z 2014 roku takich domków na wodzie było w Anglii około 30 tys., ale omawiany Matrix Island to ogromna barka, a nie łódź. 

Życie w matrixie

Matrix Island, bo taką nazwę nosi statek, to barka przebudowana na prawdziwy dom. Jest dużo większa od popularnych w Anglii narrowboats. Na powierzchni ponad 460 metrów kwadratowych znajduje się pięć dwuosobowych sypialni, cztery łazienki, salon za kominkiem, sauna, a nawet ogród zimowy. 

Barka jest zacumowana w St. Katharine Docks, luksusowym doku tuż obok słynnego mostu Tower Bridge. Mimo że pirs znajduje się w samym centrum, to zatoczka jest otoczona z każdej strony luksusowymi apartamentowcami. Dzięki temu, w samej zatoce jest cicho i spokojnie. Roczny koszt cumowania w tym miejscu to niemal 32 tys. złotych. 

zdjęcie ofertowe / rightmove.co.uk

Wystrój łodzi to nowoczesna wariacja na temat art-deco. Wzrok przykuwa pięknie wykonany sufit, białe deski prowadzone po osi wzdłużnej okrętu przez całą jej długość wydłużają optycznie wnętrze i nawiązują do wystroju transatlantyków z lat 20. Dzięki temu, że na potrzeby mieszkalne zaadaptowano barkę o dużej szerokości, udało się stworzyć we wnętrzu wysokie kondygnacje, dzięki czemu nie ma się wrażenia, że przebywamy na łodzi. W środku jest nawet salon z antresolą i kominkiem poprowadzonym przez dwa poziomy. 

Potrzebny kredyt na zakup mieszkania? Oblicz swoją zdolność >>>

Barka czy dom

Statek został wykonany w Chelsea Yacht and Boat Company w latach 20. i przez kilka dziesięcioleci był wykorzystywany do transportu węgla po kanałach Sekwany w Paryżu. Obecnie w ogóle nie przypomina swojego pierwszego wcielenia. 

Posiadłość jest wystawiona na sprzedaż ponownie, właściciele już kilkukrotnie próbowali ją sprzedać. Problemem może być cena. Właściciele oczekują 3,5 miliona funtów, czyli ponad 17 milionów złotych.

Jak dotąd najdroższą łódź przystosowaną do celów mieszkalnych sprzedano w Londynie za 2,25 miliona funtów. 

Źródło: rightmove.co.uk

Znalazłem mieszkanie. Znalazłem dom. Serwis nieruchomości Domiporta.pl. 

Więcej o: