Zmienili ruinę w labirynt z książek i bambusa. Hotel-księgarnia zaszyta w chińskim lesie

Każdy, nawet najbardziej zrujnowany budynek może otrzymać zupełnie nowe życie. Chińscy architekci udowodnili, że są w stanie przerobić na luksusowy hotel nawet porzuconą nieruchomość w środku lasu.

>>> Zobacz także: Marże najwyższe od 9 lat. Jakie będą konsekwencje dla kredytobiorców? W krótkiej rozmowie wyjaśniają to goście Gazeta.pl

Architekci już nie raz udowodnili, że są w stanie diametralnie zmienić charakter w zasadzie każdej nieruchomości. Eksperci z firmy Atelier tao + c dokonali niemal niemożliwego. 

Konstrukcja starego domu z gliny, błota i drewna została zamieniona w połączenie biblioteki miejskiej, księgarni i hotelu. Do wykonania zadania niezbędne było całkowite usunięcie z budynku o powierzchni 232 metrów kwadratowych oryginalnych podłóg i ścian działowych.

Budynek z błota i drewna zmieniony w luksusowy hotelBudynek z błota i drewna zmieniony w luksusowy hotel Su Sheng Liang / worldarchitecture.org

Zamiast nich w środku za pomocą odpowiednio ustawionych regałów na książki wykonanych z bambusa utworzono prawdziwy labirynt. Łączy się on ze schodami prowadzącymi na górne kondygnacja, gdzie znalazł się hotel.

Szukasz kredytu hipotecznego na zakup mieszkania? Sprawdź tutaj >>> 

Jedna z górnych kondygnacji została zaprojektowana w niecodzienny sposób, bo ma jedynie 1,35 m wysokości. Goście lokalu mogą więc tu wyłącznie siedzieć lub leżeć. 

Wnętrze nieruchomości, mieszczącej się w odludnym, mocno zalesionym rejonie Zhejiang, przypomina labirynt nie tylko dzięki układowi regałów. Pomieszczenia w budynku i wydzielone miejsca do spania rozsiane są w nieregularny sposób, sufity zawieszono na różnej wysokości. Jest też wiele wewnętrznych korytarzy.

Uwagę zwraca też wyjątkowa bryła. Z zewnątrz w oczy rzuca się przestronne,  lobby wypełniona światłem, z wygodnymi kanapami ustawionymi tuż przed szklaną frontową ścianą. Kontrastuje ono z pełnym zakamarków i mniejszych przestrzeni wnętrzem. Architekci chcieli bowiem wywrzeć wrażenie "budynku w budynku", co, jak widać na fotografiach, wyśmienicie im się udało. 

Znalazłem mieszkanie. Znalazłem dom. Serwis nieruchomości Domiporta.pl

Więcej o:
Komentarze (4)
Zmienili ruinę w labirynt z książek i bambusa. Hotel-księgarnia zaszyta w chińskim lesie
Zaloguj się
  • popis.pasozyty

    Oceniono 2 razy 2

    Książek dużo, ale czy ktokolwiek je czyta?

  • real_marek

    Oceniono 1 raz 1

    Może zdjęcie tej ruiny przed metamorfozą byłoby pomocne, żeby zrozumieć o co chodzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX